» Laponia – Rejon Dorotea – pakiety

Laponia – Rejon Dorotea – pakiety

Pomimo, że turystyka wędkarska w Szwecji bardzo prężnie się rozwija, na mapie kraju wciąż znajdują się białe plamy, które skrywają prawdziwe wędkarskie perły, czekające na odkrycie. Gęstość zaludnienia w tej części kraju jest znacznie mniejsza niż na południu, co znacząco zwiększa szanse podróżujących na znalezienie niemal dziewiczego łowiska, które rzadko kiedy odwiedzane jest przez przyjezdnych wędkarzy. Jednym z takich właśnie miejsc jest rozciągająca się aż do granicy z Norwegią Laponia w rejonie Dorotea. Jest to miejsce bez dwóch zdań wyjątkowe. Na taki stan rzeczy składa się między innymi niemal dzika, nieskażona znamionami cywilizacji przyroda, która stanie scenerią dla naszych wędkarskich zmagań. Sosnowe lasy pokrywające większość powierzchni Dorotea po dziś dzień noszą ślady po wędrówce skandynawskiego lodowca pod postacią wielkich narzutowych głazów znaczących jego trasę jak również licznych jezior. Gdyby opisywać ten rejon dwoma słowami byłyby to właśnie „lasy i jeziora”. Ilość i bogactwo tutejszych łowisk są wręcz niewyobrażalne. Każdy wędkarz bez problemu znajdzie łowisko odpowiadające jego upodobaniom. Od dużych jezior takich, jak Avatrask, poprzez niewielkie, bezimienne leśne oczka, o których wie jedynie niewielu. Podobnie jak w większości szwedzkich łowisk dominującymi gatunkami są tutaj szczupak i okoń. Mówiąc o szczupakach z Dorotea warto zaznaczyć, że ryby te nie są równie grube co ich szkierowi kuzyni, jednak nie tylko nie ustępują im walecznością, lecz często przekraczają magiczne 100 cm długości!

Dość powiedzieć, że w jednym z jezior udostępnianym przez naszego gospodarza podczas kręcenia filmu wędkarskiego złowiono potwora długości 131 cm! Jeśli wierzyć jego słowom, pobicie tego imponującego rekordu jest tylko kwestią czasu. Jeśli chodzi o okonie, one również dorastają do ponadprzeciętnych rozmiarów, dzięki czemu wędkarze często donoszą o pasiakach większych niż 40 cm. Poza wspomnianymi gatunkami, można liczyć na spotkanie z pstrągiem, który zasiedla nie tylko bystre rzeki o górskim charakterze, lecz także głębokie jeziora. Wędkarze, którzy chcą spróbować łowienia w „nizinnych” odcinkach rzek, mogą liczyć także na spotkanie z grubym jaziem. Warto zaznaczyć, że przyjeżdżając do tej bazy istnieje możliwość łowienia na przynajmniej kilku jeziorach oraz kilku różnych rzecznych odcinkach!

Całości obrazu dopełnia możliwość obcowania z dziką przyrodą niemal na każdym kroku. Często widuje się krążące nad wierzchołkami drzew orły i rybołowy. Z kolei na lądzie istnieje spora szansa na spotkanie łosia, bądź też renifera. Zapraszamy na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów oraz prywatnych posesji. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się zaraz po wypłynięciu na jezioro. Na prośbę Klientów jest możliwość zmiany łowiska i przewiezienie środków pływających na inne mniejsze jeziora. Jest także możliwość łowienia na jeziorkach pstrągowych oraz na rzekach pstrągowo-lipieniowych.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-80 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać dowolną ilość okoni w rozmiarze 15-39 cm. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy 1 łódź oraz 2 duże pontony ze sztywną podłogą. Wszystkie jednostki wyposażone są w silniki spalinowe o mocy 6 KM. Baza jest wyposażona w pontony, aby była większa możliwość łowienia na kilku innych ciekawych łowiskach (mniejsze jeziora oraz odcinki rzeki). Na prośbę Klientów jest możliwość zmiany łowiska i przewiezienie środków pływających na inne mniejsze jeziora.

Na miejscu zapewniamy zakwaterowanie w typowym szwedzkim domu. Dom jest dwupoziomowy. Składa się z trzech oddzielnych sypialni dwuosobowych, dużej w pełni wyposażonej kuchni, pokoju dziennego i małego pokoju do odpoczynku oraz łazienki i ubikacji. Na miejscu jest także drugi mniejszy domek, który służy do przechowywania sprzętu wędkarskiego, suszenia ubrań, itp. Na miejscu dostępny jest grill oraz palenisko.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania w rejonie Dorotea w Szwecji (pakiety).

Termin: czerwiec-wrzesień.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od ustalonej daty.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 6 osób.
Zakwaterowanie: dom jest dwupoziomowy. Składa się z trzech oddzielnych sypialni dwuosobowych, dużej w pełni wyposażonej kuchni, pokoju dziennego i małego pokoju do odpoczynku oraz łazienki i ubikacji.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: duże jezioro, mniejsze jeziora oraz rzeki pstrągowe i nizinne.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 1650 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 9900 PLN za 6 osób). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 01.02.2020 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku 6 osobowym (7 noclegów).
– 1 łódź wędkarska i 2 pontony wędkarskie z silnikami spalinowymi 6 KM (jednostki wyposażone jest w odpowiednią ilość kamizelek asekuracyjnych, kotwicę, wiosła).
– pościel.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– licencja wędkarska 100-250 SEK osoba/tydzień w zależności od łowiska.
We własnym zakresie:
– ręczniki
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: brak.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!