» Laponia – Rejon Gunnarsbyn – pakiety

Laponia – Rejon Gunnarsbyn – pakiety

Tym razem, zapraszamy Was na słynną rzekę Rane (Ranealven), a dokładniej na jej duże rozlewisko, które nazywane jest Jeziorem Degerselet. Jest to kolejne łowisko w naszej ofercie, które znajduje się w szwedzkiej Laponii. Tym razem zapraszamy Was aż pod koło podbiegunowe, gdzie poczujecie klimat dalekiej północy Szwecji i tego rejonu Laponii. Nasza baza znajduje się około 150 km od granicy z Finlandią i około 35 km od Morza Bałtyckiego.

Bardzo ciekawe położenie powoduje dobre warunki do życia dla wielu gatunków ryb i kilku różnych drapieżników. Wyprawy wędkarskie na to łowisko będą niezapomnianym przeżyciem dla wielu wędkarzy. Jest to bardzo dobre łowisko i świetne miejsce na spędzenie wędkarskiego urlopu w Szwecji.

Naszym  łowiskiem jest Jezioro Degerselet, które od północy ograniczone jest wchodzącą rzeką Rane, a na północy kończy się wychodzącym nurtem tej samej rzeki. Na jeziorze nie ma wyczuwalnego nurtu rzeki. Jest on tylko widoczny na wejściu i na ujściu rzeki Rane. Jezioro jest bardzo urozmaicone. Pozwala na łowienie zarówno na rozległych i zarośniętych płyciznach, jak i na górkach podwodnych, a także w głębokich partiach jeziora. Nie brakuje wielu zarośniętych blatów na różnych głębokościach, czy głębszych stoków przy kamienistych wyspach, wysepkach i cyplach. Wyprawa wędkarska w to miejsce zadowoli każdego wędkarza, zarówno początkującego, jak i doświadczonego profesjonalistę.

Zarówno w jeziorze, jak i w rzece żyje duża populacja przepięknych szczupaków. Duża ilość małych i średnich ryb zadowoli każdego. Łowcy okazów także będą mieli co robić na tym łowisku, ponieważ regularnie łowione są szczupaki powyżej metra! Polecamy to łowisko także profesjonalistom! Regularnie łowione są wielkie szczupaki 110-120 centymetrów!

W jeziorze jest ogromna populacja okoni i jest wiele okazów. Ryby powyżej 40 centymetrów nie są rzadkością i wprawny łowca tego gatunku na pewno znajdzie odpowiednie łowisko dla siebie.

W łowisku żyją także sandacze, których ilość jest naprawdę zadowalająca. Małych ryb jest ogromna ilość i można całkiem ładnie pobawić się łowiąc ryby do 60 centymetrów. Oczywiście nie brakuje okazów. Są także ryby 80-90+, które są łowione na tym łowisku.

Ponadto w jeziorze i w rzece żyją pstrągi potokowe. Na górnych odcinkach rzeki można regularnie łowić wspomniane pstrągi potokowe oraz lipienie. Na wyższych odcinkach rzeki Rane można z powodzeniem łowić łososie (łosoś atlantycki). Górny bieg rzeki Rane, powyżej naszego głównego łowiska jest słynnym odcinkiem łososiowym. Na naszym nowym łowisku, każdy wędkarz i pasjonat znajdzie coś dla siebie. Obcowanie z dziką przyrodą, piękne widoki, spotkania z dziką zwierzyną, czy dzikimi ptakami drapieżnymi, powodują, że miejsce to ma swój urok i za pewne jest idealne na wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Jest to świetne miejsce do zaplanowania wyprawy wędkarskiej na ryby lub wędkarskiego urlopu do Szwecji!


Dostępność łowiska
Nasze główne łowisko na rzece Rane – Jezioro Degerselet znajduje się około 4 km od naszego ośrodka. Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów oraz prywatnych posesji. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się zaraz po wypłynięciu na jezioro. W okolicy jest także możliwość łowienia na rzekach pstrągowo-lipieniowych oraz na rzece łososiowej.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać dziennie 2-3 szt. okoni na osobę w rozmiarze 15-39 cm. Z łowiska można zabrać dziennie 1 sandacza na osobę w rozmiarze 45-60 cm. Z łowiska można zabrać dziennie 1 pstrąga potokowego na osobę w rozmiarze 35-45 cm. Z łowiska można zabrać dziennie 1 lipienia na osobę w rozmiarze 35-40 cm. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy 3 łodzie 4,4 m wyposażone w silniki spalinowe o mocy 6 KM oraz dodatkowe elektryczne silniki dziobowe. Wszystkie łodzie są wyposażone w echosondę, obrotowe siedzisko na platformie, uchwyty do trollingu, kotwicę i wiosła.

Na miejscu zapewniamy zakwaterowanie w domkach 2-3 osobowych. Każdy domek wyposażony jest w sypialnię, w pełni wyposażony duży aneks kuchenny połączony z małym pokojem dziennym, łazienkę z ubikacją oraz taras z widokiem na pobliskie jezioro. Na miejscu dostępny jest grill oraz palenisko. Za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z sauny, która znajduje się w oddzielnym budynku. Na terenie ośrodka znajduje się także kawiarnia oraz restauracja. 


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania nad Rzeką Rane – Jeziorem Degerselet (Rejon Gunnarsbyn) w Laponii w Szwecji (pakiety).

Termin: czerwiec-wrzesień.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od ustalonej daty (głównie sobota/sobota).
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 8 osób.
Zakwaterowanie: domki 2-3 osobowe. Wszystkie domki wyposażone są w sypialnię, w pełni wyposażony duży aneks kuchenny połączony z małym pokojem dziennym, łazienkę z ubikacją oraz taras z widokiem na pobliskie jezioro.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: średniej wielkości jezioro. Ponadto rzeki pstrągowe i łososiowe.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 3380 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 20280 PLN za 6 osób). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 14.10.2021 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w dwóch domkach 3 osobowych (7 noclegów).
– 3 łodzie wędkarskie 4,4 m z silnikami spalinowymi 6 KM oraz dodatkowymi elektrycznymi silnikami dziobowymi (jednostki wyposażone w echosondę, obrotowe siedzisko na platformie, uchwyty do trollingu, kotwicę i wiosła).
– pościel i ręczniki.
– sprzątanie końcowe.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– licencja wędkarska – około 200 SEK osoba/tydzień.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: 1000 SEK za dom i łódź.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.Ciekawe dodatki
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!