» Laponia – Rejon Sorsele – okoniowe eldorado – pakiety

Laponia – Rejon Sorsele – okoniowe eldorado – pakiety

Nasza nowa baza wędkarska w Laponii znajduje się w rejonie Sorsele, to nasza kolejna PERŁA wśród oferty wypraw wędkarskich do Szwecji. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaprezentować tę ofertę dla naszych Klientów! Nasz nowy kameralny ośrodek znajduje się w ciekawej okolicy, która jest świetnym miejscem na spędzenie wędkarskiego urlopu w Szwecji. Wybór wśród wolno płynących rzek, małych i średnich jezior oraz mniejszych rzek jest imponujący. Każde łowisko jest inne, na każdym można spełnić swoje wędkarskie marzenia.

Są wolno płynące rzeki, gdzie żyje duża populacja przepięknych szczupaków, dużych okoni i wspaniałych pstrągów potokowych oraz lipieni. Są jeziora, gdzie złowienie kilkudziesięciu szczupaków nie stanowi problemu. Jeziora, w których żyje ogromna populacja okoni. Każdy wędkarz i pasjonat znajdzie coś dla siebie. Można odwiedzić przepiękne, szybko płynące rzeki, gdzie żyją pstrągi potokowe i wielkie populacje lipieni.

Głównym łowiskiem, nad którym znajduje się nasz ośrodek jest rozlewisko wolno płynącej rzeki Vindelalven. To niewiarygodnie dobre łowisko dużych okoni! Na tym łowisku złowienie kilkudziesięciu okoni powyżej 40 cm nie jest niczym nadzwyczajnym! Są także piękne szczupaki i nie brakuje naprawdę dużych okazów. To idealne łowisko do spędzenia udanego urlopu wędkarskiego w Szwecji!

Całości obrazu dopełnia możliwość obcowania z dziką przyrodą niemal na każdym kroku. Często widuje się krążące nad wierzchołkami drzew wielkie orły i rybołowy. Z kolei na lądzie istnieje spora szansa na spotkanie łosia, bądź też renifera. Zapraszamy na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji!


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów oraz prywatnych posesji. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się zaraz po wypłynięciu na rzekę. Na prośbę Klientów jest możliwość zmiany łowiska i przewiezienie środków pływających na inne mniejsze jeziora. Jest także możliwość łowienia na jeziorkach pstrągowych oraz na rzekach pstrągowo-lipieniowych.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać dziennie 2-3 szt. okoni na osobę w rozmiarze 15-39 cm. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy 3 łodzie 4,2-4,4 m wyposażone w silniki spalinowe o mocy 7-10 KM. Wszystkie łodzie są wyposażone w kotwice i wiosła. Na prośbę Klientów jest możliwość zmiany łowiska i przewiezienie środków pływających na inne mniejsze jeziora.

Na miejscu zapewniamy zakwaterowanie w dwóch domkach 4 osobowych. Domki wyposażone są 2 sypialnie, w pełni wyposażony aneks kuchenny, taras oraz łazienkę z ubikacją. Na miejscu dostępny jest grill oraz palenisko. Za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z sauny.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania w rejonie Sorsele w Szwecji (pakiety).

Termin: czerwiec-wrzesień.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od ustalonej daty (głównie sobota/sobota).
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 8 osób.
Zakwaterowanie: dwa domki 4 osobowe. Wszystkie domki wyposażone są w dwie sypialnie, w pełni wyposażony aneks kuchenny z pokojem dziennym, taras oraz łazienkę z ubikacją.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: rozlewisko dużej wolno płynącej rzeki. Ponadto małe i średnie jeziora oraz rzeki pstrągowe.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2150 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 8600 PLN za 4 osób). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 01.03.2021 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku 4 osobowym (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie z silnikami spalinowymi 7-10 KM (jednostki wyposażone w kotwicę, wiosła).
– licencja wędkarska.
– pościel.
– sprzątanie końcowe.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
– ręczniki.
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: brak.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!