» Szkiery Blekinge (okolice Wyspy Tjärö) – pakiety

Szkiery Blekinge (okolice Wyspy Tjärö) – pakiety

Szkiery w tym rejonie rozległego archipelagu Blekinge są po prostu niesamowite! Łowisko urzeka nie tylko swoim zróżnicowanym charakterem, zapierającymi dech w piersiach widokami, lecz także bardzo bogatym rybostanem. Udając się na wyprawę wędkarską, każdy wędkarz znajdzie w tym rejonie swoją niszę. Szczupaki w tym rejonie szkierów, można znaleźć niemal wszędzie. Ryby biorą zarówno w sąsiedztwie skalistych wysp i wysepek, jak również w zacisznych, trzcinowych zatokach. Te ostatnie miejscówki są zdecydowanie najlepszymi łowiskami wczesną wiosną (od marca do maja) oraz późną jesienią (od października). Właśnie w tym okresie szansa na spotkanie z ponad metrowym okazem, z których słyną te wody, jest największa! Bardzo dobrym całorocznym łowiskiem szczupaków są stosunkowo płytkie podwodne łąki, których w okolicach wyspy Tjärö jest naprawdę sporo. Również zwolennicy łowienia z opadu nie będą narzekać – bowiem Tjärö jest jednym z niewielu miejsc w rejonie Blekinge, gdzie można spotkać się z urozmaiconym ukształtowaniem dna obfitującym w różnego rodzaju kanty i spadki.

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na szkiery

Tutejsze szczupaki ze względu na bezpośrednią bliskość morza i obfitość pożywienia są nie tylko grube, ale i niebywale silne! Gdy trafimy w dobry okres żerowania, złowienie 20 sztuk ryb w przedziale 60-90 cm nie powinno nastręczyć większego problemu. Bywają również nieco gorsze dni, gdy trzeba się zadowolić 5-6 sztukami, jednak szczęśliwie, zdarzają się one rzadko!

Co więc robić gdy szczupaki nie biorą? Wody w tej części archipelagu są na tyle zasobne, że nawet w takiej sytuacji ciężko narzekać na nudę! Cały szkier w okolicy Tjärö słynie z bardzo licznej populacji dorszy. Na pierwsze dobre łowiska tych ryb dotrzemy po zaledwie 15 minutach od wypłynięcia z bazy. Zdecydowanie najskuteczniejszymi przynętami stosowanymi do połowu „morskich lampartów” są zwykłe gumy uzbrojone w 30-50 g główkę jiggową.

Wielu z nas kojarzy szkiery ze świetnymi okoniowymi łowiskami – także pod tym względem Tjärö nie rozczarowuje. Ponad 30-centymetrowe pasiaki są tutaj normą i nie wywierają na nikim większego wrażenia. Okresy, kiedy możemy się spodziewać najlepszych okoniowych brań to kwiecień oraz sierpień-wrzesień. Wówczas możemy liczyć nie tylko na dobry wynik ilościowy podczas polowania na garbusy, lecz mamy także realną szansę na spotkanie z ponad 40 i 50 centymetrowym okazem.

Ostatnimi gatunkami ryb, z jakimi możemy mieć styczność w tej części archipelagu Blekinge są łososie i trocie. Zdecydowanie najlepszym okresem do ich połowu jest okres od połowy marca do przełomu kwietnia/maja.

Zapraszamy na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji

W godzinę od przeprawy promowej w Karlskronie możesz już wypłynąć na szkierowe łowisko.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu pasów trzcin i prywatnych terenów. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się niedaleko ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka lub sandacza na domek w rozmiarze 45 – 75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki/sandacze wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji. W szkierach obowiązuje zakaz połowu węgorza. Trolling jest zabroniony w szkierach.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy łodzie długości 4,4 m, wyposażone w 4-suwowe silniki mocy 9,9 KM. Do każdej łodzi dodana jest także mapa batymetryczna łowiska, kotwica oraz kamizelki ratunkowe.

Za dodatkową opłatą jest także możliwość wynajęcia łodzi z silnikiem 20 KM.

Zakwaterowanie w 4 lub 6 osobowych, 2-poziomowych domkach o powierzchni około 40-60 m 2. W każdym z domków znajduje się TV oraz w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka, mikrofalówka, ekspres do kawy, naczynia, sztućce) oraz oddzielne sypialnie, oddzielna łazienka z WC i prysznicem. W salonie znajduje się kanapa, mogąca służyć za dodatkowe łóżko. Na piętrze znajdują się pozostałe pojedyncze łóżka. Przed każdym z domków znajduje się taras z możliwością rozpalenia grilla.

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na szkiery

Do Szwecji na szczupaki - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do Szwecji

Do Szwecji na szczupaki - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do Szwecji


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na szkierach Blekinge (okolice Wyspy Tjaro) w Szwecji (pakiety).

Termin: marzec-listopad.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od soboty.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 osób. Ilość uczestników w zależności od ilości, wielkości i konfiguracji domków oraz łodzi.
Zakwaterowanie: domki (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: szkierowy archipelag.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 1210 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 4840 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 01.03.2017 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku 4 osobowym (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 4,4 m z silnikiem spalinowym 9,9 KM (łódź wyposażona w mapę batymetryczną łowiska, kotwicę oraz kamizelki ratunkowe).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
– poszewki na pościel
– ręczniki
Na miejscu istnieje możliwość:
– wykupienia sprzątania końcowego: 500 SEK za domek.
– wynajęcia pościeli: brak.
Kaucja zwrotna: 500 SEK za domek i 500 SEK za łódź.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!