» Szkiery Loftahammar – pakiety

Szkiery Loftahammar – pakiety

Wybrzeże rejonu Östergötland słynie ze szkierów o niepowtarzalnym charakterze. Wiele niegdyś wspaniałych łowisk z biegiem lat utraciło swój urok i zasobność z powodu coraz bardziej rosnącej wędkarskiej presji. Wciąż jednak istnieją prawdziwe perełki, które oparły się „najazdom” wędkarskich turystów i po dziś dzień pozwalają korzystać z uroków Östergötland, jakie znamy sprzed lat. Takim właśnie łowiskiem jest archipelag w okolicy Loftahammar. Podobnie jak reszta wybrzeża w Östergötland, także ten archipelag usiany jest drobnymi skałami i kamiennymi wysepkami. Można powiedzieć, że miejsce jest poniekąd skrzyżowaniem klasycznego dobrze znanego nam szkieru i norweskiego fiordu. Poza wspomnianymi już wysepkami, można natrafić na długie wąskie zatoki otoczone niemal pionowymi, skalistymi ścianami. Bez wątpienia walory przyrodnicze, jakie oferuje Lofthammar są niesamowite! Wyprawy wędkarskie na szkiery Loftahammar są niepowtarzalne, zarówno pod względem rybostanu, jak i tamtejszego krajobrazu.

Podobnie jak w pozostałych częściach Östergötland, także tutaj bardzo licznie występują okonie! Warto mieć na uwadze, że wspominając o pasiastych drapieżnikach, na ogół mówi się o rybach długości przynajmniej 30-40 cm. Najlepsze wyniki osiąga się, łowiąc niewielkimi gumami długości 3-4 cali. Kolor przynęty to raczej sprawa drugorzędna, choć należy pamiętać, że czym bliżej jesieni, tym lepiej sprawdzają się ostre, jaskrawe barwy. Prawdziwe okoniowe El Dorado rozpoczyna się wraz z nadejściem ciepłych, letnich miesięcy i trwa aż do połowy września.

Poza pasiakami, wody archipelagu obfitują w szczupaki. Mówiąc obfitość, mamy na myśli łowisko „w starym stylu” (swoją zasobność archipelag zawdzięcza dużemu zaangażowaniu ze strony naszego gospodarza), gdzie w ciągu jednego dnia wzmożonej aktywności drapieżników, wprawny wędkarz jest w stanie złowić nawet 30 ryb jednego dnia! Szczupaki łowione są praktycznie wszędzie – w okolicy kamiennych wysp i podwodnych raf, jak również w sąsiedztwie podwodnych spadków zlokalizowanych w sąsiedztwie kamiennych grani. Łowiskiem, w którym można liczyć na dobre wyniki niemal przez cały rok są wszelkiego rodzaju podwodne łąki, gdzie głębokość waha się między 2 a 4 metry. Przynętą numer jeden w arsenale łowców szczupaków są duże gumy, z którymi konkurować mogą jedynie duże, hałaśliwe jerki. Dokonując wyboru przynęt warto mieć na uwadze, że drapieżniki w Östergötland szczególnie upodobały sobie wszelkiego rodzaju seledyny i inne jaskrawe barwy.

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Prawdziwą wisienką na torcie jest realna szansa na złowienie szkierowego sandacza! „Smoki” występują w okolicy Loftahammar dość licznie i nie są to ledwie podrostki, a klasyczne średniaki długości 60-70 cm. Zdecydowanie najlepszy okres aktywności mętnookich przypada na maj i czerwiec oraz przełom września i października. Najskuteczniejszą przynętą stosowaną podczas połowu tych ryb jest smukła, dość długa guma, bądź też klasyczne kopyto. Zapraszamy na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu pasów trzcin i prywatnych terenów. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się już niedaleko ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka lub sandacza na domek w rozmiarze 45 – 75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki/sandacze wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji. W szkierach obowiązuje zakaz połowu węgorza. Trolling jest zabroniony w szkierach.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy komfortowe aluminiowe łodzie długości 4,5 metra, wyposażone w silnik mocy 15 KM, co zapewnia komfortowe i szybkie przemieszczanie się w obrębie szkieru. Każda łódź wyposażona jest w echosondę. Ponadto, do każdej łodzi wydawana jest mapa batymetryczna. Na życzenie istnieje możliwość wypożyczenia silnika dziobowego oraz echosondy/plotera z GPS (wgrane mapy morskie).

Do dyspozycji oddana jest również jedna większa laminatowa jednostka wyposażona we wszelkie możliwe udogodnienia i silnik mocy 50 KM. Istnieje możliwość wynajęcia tej łodzi za dodatkową opłatą.

Ośrodek utrzymany jest w kameralnym klimacie, bowiem do dyspozycji naszych Gości oddajemy zaledwie 5 domków, które mieszczą od 2 do 6 osób. Powierzchnia waha się od 40 do 100 metrów kwadratowych. Każdy z domków ma własną, nowoczesną i w pełni wyposażoną kuchnię, w której znajduje się komplet naczyń, ekspres do kawy, piekarnik, mikrofalówka oraz (opcjonalnie) zmywarka do naczyń. Ponadto domki mają oddzielne łazienki z WC, wyposażone w kabiny prysznicowe. W każdym z domków znajdują się oddzielne sypialnie wyposażone w pojedyncze, bądź też podwójne łóżka.

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na szkierach Loftahammar w Szwecji (pakiety).

Termin: marzec-listopad.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od soboty.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: 2, 4, 5, 6 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji domków.
Zakwaterowanie: domki (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: szkierowy archipelag.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 1930 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 11580 PLN za 6 osób). Cena skalkulowana została przy kursie EUR z dnia 01.03.2017 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w dużym domku 6 osobowym (7 noclegów).
– 3 łodzie wędkarskie 4,5 m z silnikami spalinowymi 15 KM (każda łódź wyposażona w echosondę i plan batymetryczny). Istnieje możliwość wynajęcia łodzi z silnikiem 50 KM.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego i niemieckojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– opłata za prąd elektryczny, według zużycia na miejscu
We własnym zakresie:
– pościel
– ręczniki
Na miejscu istnieje możliwość:
– wykupienia sprzątania końcowego: 700 SEK za domek.
– wynajęcia pościeli i ręczników: 150 SEK osoba/tydzień.
Kaucja zwrotna: 200 EUR za domek i 200 EUR za łódź

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!