» Varmland – Rejon Vägsjöfors – jeziora – pakiety

Varmland – Rejon Vägsjöfors – jeziora – pakiety

Z przyjemnością zapraszamy Was na wyprawy wędkarskie na kolejne łowisko, które znajduje się w regionie Varmland w południowej Szwecji. Tym razem zupełnie inna woda, niż ta, którą wcześniej dodaliśmy do naszej oferty w tym samym regionie Szwecji. Nasze nowe łowisko znajduje się w rejonie Vägsjöfors. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy dwa połączone ze sobą jeziora, w których dominującym gatunkiem jest szczupak oraz sandacz.

Każde z jezior jest zupełnie inne, co powoduje dobre warunki do życia dla wielu gatunków ryb i kilku różnych drapieżników. Wyprawy wędkarskie na te jeziora na pewno będą udane. Jest to dobre łowisko i świetne miejsce na spędzenie wędkarskiego urlopu w Szwecji.

Naszym łowiskiem są dwa różne jeziora. Łowiska są połączone przepływowym kanałem, którym w kilka minut można przepłynąć z jednego jeziora na drugie. Obydwa jeziora ograniczone są z dwóch stron rzeką, która wpada do jednego z jezior, a z drugiego uchodzi. Obydwa łowiska są urozmaicone i różnią się zarówno ukształtowaniem dna, jak i zabarwieniem oraz przejrzystością wody. Każdy wędkarz znajdzie to coś dla siebie podczas wyprawy na ryby. Na obydwu jeziorach są płytkie miejsca, porośnięte roślinnością zanurzoną i wynurzoną. Są rozległe blaty z urozmaiconym i pofałdowanym dnem. Są górki podwodne, kamieniska, czy głębokie spady, które odchodzą od wysp lub długich cypli. Wyprawa wędkarska w to miejsce zadowoli każdego wędkarza, zarówno początkującego, jak i doświadczonego profesjonalistę.

W obydwu jeziorach żyje duża populacja sandaczy. Ryb jest naprawdę dużo. Najczęściej łowi się sandacze w wielkości 50-65 cm, ale nie brakuje także okazów powyżej 80 cm. Łowisko obfituje w dużą ilość różnych miejscówek, więc znalezienie dobrego miejsca na sandacze powoduje regularne połowy tego gatunku.

W obydwu jeziorach żyje duża populacja przepięknych szczupaków. Spora ilość małych i średnich ryb zadowoli każdego. Łowcy okazów także będą mieli co robić na tym łowisku, ponieważ regularnie łowione są szczupaki powyżej metra!

W jeziorach jest duża populacja okoni i jest wiele okazów. Ryby powyżej 40 centymetrów nie są rzadkością i wprawny łowca tego gatunku na pewno znajdzie odpowiednie łowisko dla siebie.

Na naszym nowym łowisku, każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie. Obcowanie z dziką przyrodą i piękne widoki, powodują, że miejsce to ma swój urok i za pewne jest idealne na wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Jest to świetne miejsce do zaplanowania wyprawy wędkarskiej na ryby lub wędkarskiego urlopu do Szwecji!


Dostępność łowiska
Przystań z łodziami na jednym z jezior znajduje się około 1,5 km od naszego ośrodka. Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów oraz prywatnych posesji. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się zaraz po wypłynięciu na jezioro. W okolicy jest także możliwość łowienia na rzekach pstrągowo-lipieniowych.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać dziennie 2-3 szt. okoni na osobę w rozmiarze 15-39 cm. Z łowiska można zabrać dziennie 1 sandacza na osobę w rozmiarze 45-60 cm. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy 2 łodzie 4,4 m wyposażone w silniki spalinowe o mocy 2,5 KM. Wszystkie łodzie są wyposażone w kotwicę i wiosła.

Na miejscu zapewniamy zakwaterowanie w domkach 4 osobowych. Każdy domek wyposażony jest w dwie sypialnie, w pełni wyposażony aneks kuchenny połączony z pokojem dziennym, łazienkę z ubikacją oraz taras. Na miejscu dostępny jest grill oraz palenisko. Za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z sauny, która znajduje się w oddzielnym budynku. Na terenie ośrodka znajduje się także odkryty basen. 


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na dwóch jeziorach w regionie Varmland (Rejon Vägsjöfors) w Szwecji (pakiety).

Termin: maj-listopad.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od ustalonej daty (głównie sobota/sobota).
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 12 osób.
Zakwaterowanie: domki 4 osobowe. Wszystkie domki wyposażone są w dwie sypialnie, w pełni wyposażony aneks kuchenny połączony z pokojem dziennym, łazienkę z ubikacją oraz taras.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: dwa małej wielkości jeziora.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 1170 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 4680 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 23.11.2021 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie domku 4 osobowym (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 4,4 m z silnikami spalinowymi 2,5 KM (jednostki wyposażone w kotwicę i wiosła).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– licencja wędkarska – około 150 SEK osoba/tydzień.
We własnym zakresie: poszewki na pościel, prześcieradło, ręczniki.
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: 1000 SEK za dom i łódź.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!