» Rzeka Ebro i Zbiornik Caspe – Polska baza wędkarska – pakiety

Rzeka Ebro i Zbiornik Caspe – Polska baza wędkarska – pakiety

Rzeka Ebro – jedna z głównych rzek Hiszpanii. Rzeka przepływa przez północną część tego kraju. Ma źródła w Górach Kantabryjskich w okolicy Fontibre (prowincja Kantabria), płynie w kierunku południowo-wschodnim przez Kotlinę Aragońską, dalej w postaci przełomu między Zbiornikami Caspe i Tortosą przepływa przez nadbrzeżne Góry Katalońskie i deltą uchodzi do Morza Śródziemnego (prowincja Tarragona). Rzeka Ebro słynie z największych okazów suma w Europie. Poza tym zamieszkują ją wielkie ilości sandaczy i karpi.

Zapraszamy do miejscowość Playas de Chacon, obok miejscowości Caspe do CAŁKOWICIE POLSKIEJ BAZY WĘDKARSKIEJ nad Rzeką Ebro. Wygodne zakwaterowanie w apartamentach. Pokoje 2 osobowe. Możliwość zakwaterowania 18 + 6 osób. Na terenie basen. Na miejscu opieka polskojęzycznego rezydenta. Na miejscu oferujemy łodzie z silnikami spalinowymi, przystosowane do połowów sumów i innych gatunków ryb. Oferujemy pełen sprzęt wędkarski do połowu sumów, karpi i sandaczy.

Dodatkową atrakcją turystyczną okolic Caspe są ośrodki jeździeckie, gdzie można wynająć konie. Są tereny gdzie można podglądać dzikie ptactwo lub po prostu same otaczające widoki. Można wybrać się do miasta na zakupy, czy chociażby wybrać się do dobrej restauracji lub pubu.

Główną i największą atrakcją Hiszpanii są oczywiście wielkie sumy. Na Ebro istnieje realna szansa złowienia suma o wadze 150 kg. Regularnie łowione są ryby 2 metrowe i większe. Chyba nikomu nie trzeba mówić, że sum to ogromnie silny przeciwnik. Nad Ebro zjeżdżają się łowcy sumów z całego Świata, bo jest to jedno z najlepszych łowisk tego gatunku. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.

Wyprawy na sumy na Ebro - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na sumy

Poza sumami, dużą atrakcją Ebro są sandacze. W tym łowisku żyją ogromne ilości tego drapieżnika. W dobrym okresie można złowić kilkadziesiąt sztuk w ciągu jednego dnia. Najczęściej łowione są średnie ryby, ale trafiają się prawdziwe okazy. Najlepszy okres połowów: od września do końca kwietnia.

Oczywiście niewąpliwą atrakcją rzeki Ebro są wielkie karpie. Żyje ich tam ogromna ilość. Dorastają do bardzo dużych rozmiarów. Realną szansą jest złowienie ponad 30 kilogramowego karpia. W dobrych okresach łowi się dużo karpi i najczęściej padają okazy powyżej 10 i 15 kilogramów. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.

Jadąc na Ebro nie można zapominać o wielkich okoniach, które regularnie łowi się w tej rzece w okresie późnej jesieni i zimy.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Do niektórych miejsc można także dojechać samochodem. W wielu miejscach łowi się z brzegu. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się już niedaleko ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Sumy i karpie łowi się głównie z brzegu technikami stacjonarnymi. Sumy łowi się także na spinning i na trolling lub techniką vertical oraz z użyciem kwoka. Podstawową metodą połowu sandaczy jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Rekomendujemy, aby wszystkie sumy powyżej 20 kg zostały wypuszczone z powrotem do wody. Można zabrać 1 niedużego suma na potrzeby bieżącego posiłku. Z łowiska można zabrać 2 sandacze na osobę dziennie. Wszystkie pozostałe sandacze wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia z Hiszpanii.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości jest 12 szt. łodzi (jedna łódź na 2-3 osoby) przystosowanych do łowienia sumów i innych gatunków ryb. Łodzie wyposażone są w silniki spalinowe (głównie 15 KM). Dodatkowo na specjalne życzenie wypożyczamy łódź z silnikiem spalinowym 30 KM. Nasi przewodnicy poruszają się jednostką z silnikiem spalinowym 90 KM.

Zakwaterowanie w apartamentach z klimatyzacją. Apartamenty są położone blisko rzeki. Każdy apartament wyposażony jest w 3 oddzielne sypialnie 2 osobowe, pokój dzienny, aneks kuchenny oraz łazienkę i ubikację. Każdy apartament jest w pełni przystosowany do spania, spędzania w nim czasu oraz przygotowania wszystkich posiłków. Dla każdego jest przygotowana pościel oraz ręczniki. Na terenie posesji znajduje się basen, dostępny tylko dla naszych Gości. Do dyspozycji naszych Gości na terenie bazy znajdują się wędzarnia, grill, bar, TV satelitarna, stołówka, sklep wędkarski.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Ebro w Hiszpanii (pakiety).

Termin: styczeń-grudzień (baza całoroczna).
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód lub samolot + wynajem samochodu na miejscu lub transfery z/na lotnisko).
Ilość uczestników: od 2 osób. Maksymalna ilość uczestników 18 + 6.
Zakwaterowanie: apartamenty z klimatyzacją. Każdy apartament wyposażony jest w 3 oddzielne sypialnie 2 osobowe, pokój dzienny, aneks kuchenny w pełni wyposażony, łazienka, ubikacja.
Wyżywienie: we własnym zakresie lub możliwość zamówienia na miejscu.
Łowisko: duża rzeka.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Ceny pakietów 8 dniowych: ceny podane poniżej w zależności od wybranego pakietu. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.

Pakiet MINIMUM: 350 EUR od osoby – zakwaterowanie, łódź z silnikiem spalinowym 15 KM, opieka polskiego rezydenta, pełna informacja o łowisku, pościel i ręczniki, dostęp do basenu, internet WiFi, dostęp do bazy (grill, TV satelitarna, sklepik wędkarski).

Pakiet STANDARD: 400 EUR od osoby – zakwaterowanie, łódź z silnikiem spalinowym 15 KM, sprzęt (w skład sprzętu wchodzi: łóżko lub fotel karpiowy, śpiwór, 2 wędki z kołowrotkami i plecionką bez zestawów końcowych, sygnalizatory brań, mata, podbierak, kołyska karpiowa, tripod/rodpod lub podpórki, stolik, kuchenka turystyczna, zestaw biwakowy), opieka polskiego rezydenta, pełna informacja o łowisku, pościel i ręczniki, dostęp do basenu, internet WiFi, dostęp do bazy (grill, TV satelitarna, sklepik wędkarski).

Pakiet EXTRA GUIDE: 1200 EUR za grupę do 4 osób + 400 EUR od osoby – zakwaterowanie, łodzie z silnikiem spalinowym 15 KM, sprzęt wędkarski, sprzęt biwakowy. Łowienie z przewodnikiem przez cały pobyt: 6 dni (po minimum 8 godz. dziennie) + niecałe 2 dni w zależności od godziny przyjazdu i wyjazdu z naszej bazy. Opieka polskiego rezydenta, pełna informacja o łowisku, pościel i ręczniki, dostęp do basenu, internet WiFi, dostęp do bazy (grill, TV satelitarna, sklepik wędkarski).

Pakiet GUIDE ONE day/night: możliwość wynajęcia przewodnika na 1 dzień (8 godzin) lub na 1 noc (8 godzin) w cenie 150 EUR za 1 dzień lub 1 noc. Cena dotyczy grup maksymalnie 3-4 osobowych. Przy większych grupach cena jest podawana na zapytanie. W pakiecie jest możliwość łowienia sumów w dryfie (techniką kwoka lub vertical) lub łowienie sumów technikami stacjonarnymi lub łowienie sandaczy/okoni z łodzi lub łowienie karpi technikami stacjonarnymi. Paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia.

W pakiecie STANDARD i EXTRA GUIDE oferujemy (w cenie): 8 dni na miejscu, 6 pełnych dni łowienia, zakwaterowanie (7 noclegów) w apartamentach z klimatyzacją (każdy apartament wyposażony jest w 3 oddzielne sypialnie 2 osobowe, pokój dzienny, aneks kuchenny oraz łazienkę i ubikację), łodzie wędkarskie z silnikami spalinowymi 15 KM (jedna łódź na 3 osoby), przewodnik wędkarski (pakiet EXTRA GUIDE), sprzęt wędkarski oraz sprzęt biwakowy (pakiet STANDARD i EXTRA GUIDE), pełna informacja o łowisku, opiekę polskiego rezydenta, pościel i ręczniki, dostęp do basenu, internet WiFi, dostęp do bazy (grill, TV satelitarna, sklepik wędkarski).
Płatne dodatkowo:
– obowiązkowe ubezpieczenie NNW i KL w cenie 1,8 EUR za osoba/dzień (14,4 EUR za osoba/tydzień).
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł osoba/cały pobyt.
– licencja parkowa COTO – 30 EUR osoba/tydzień lub 6 EUR osoba/dzień.
– licencja wędkarska – 15 EUR osoba/rok.
– obowiązkowe sprzątanie końcowe – 10 EUR osoba.
– paliwo do łodzi, płatne według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie: dojazd lub przelot na miejsce (oferujemy pomoc przy zakupie biletów lotniczych) oraz wyżywienie.
Na miejscu istnieje możliwość:
– wynajęcie przewodnika wędkarskiego – 150 EUR za dzień (8 godz. dziennie). Maksymalnie 3-4 osoby. Każda następna osoba dodatkowo 25 EUR za dzień.
– wypożyczenie dodatkowego sprzętu wędkarskiego: wędka do połowu sumów lub karpi lub sandaczy – 5 EUR (1 szt. na 1 dzień).
– wypożyczenie dodatkowego sprzętu biwakowego: łóżko ze śpiworem lub fotel ze śpiworem – 3 EUR (1 szt. na 1 dzień) oraz namiot – 3 EUR (1 szt. na 1 dzień).
– do kupienia na miejscu – zanęty i przynęty naturalne.
– wykupienie transferów z/na lotnisko – maksymalnie 4-5 osób. Koszt transferów zależny od danego lotniska. Transfery organizujemy z lotnisk (Barcelona, Barcelona Reus, Saragossa, Madryt).
– wynajęcie dodatkowych łodzi (w pakiecie STANDARD 1 łódź na 2-3 osoby).
– wynajęcie łodzi z mocniejszym silnikiem 50 KM.
Kaucja zwrotna: 100 EUR od osoby.

Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów. Organizujemy transfery z/na lotnisko.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Hiszpanii nad rzekę Ebro! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!