» Morze Czerwone (Marsa Alam – Hamata – wyprawy grupowe z przewodnikiem wędkarskim

Morze Czerwone (Marsa Alam – Hamata – wyprawy grupowe z przewodnikiem wędkarskim

Popping, spinning i vertical jigging na Morzu Czerwonym w Egipcie.

Wyprawa 7 dniowa, w tym 6 dni oraz 6 nocy pobytu i wędkowania na wodach Morza Czerwonego. Do dyspozycji mamy dwie wygodne 9 metrowe dwusilnikowe, szybkie łodzie wędkarskie z przewodnikami, podążające za dużą łodzią-bazą, na której śpimy i spożywamy posiłki. Łodzie wyposażone są w GPS, echosondę, radio, kamizelki ratunkowe. Łowienie własnym sprzętem głównie metodą popping oraz spinning na poppery, stickabity i woblery,  na pilkery (metoda vertical jigging oraz speed jigging) i nocą na filety rybne oraz pilkery fluoroscencyjne. Czasami łowimy także metodą trollingową na woblery.

Przykładowy program wyprawy.

Wylot z Polski bezpośrednim czarterem do Marsa Alam. Odbiór z lotniska przez ekipę przewodnika  i transfer  do portu Hamata, około 2 godziny jazdy busem. Zakwaterowanie na pełnomorskiej dużej łodzi-bazie, szykowanie sprzętu, kolacja i nocleg w kabinach. Następnego dnia rano po śniadaniu rozpoczęcie łowienia. Czekają na nas dwie wygodne, bezpieczne 4 osobowe, dwusilnikowe łodzie motorowe z doświadczonymi miejscowymi przewodnikami. Przez 6 dni łowimy codziennie od rana do obiadu (gorący obfity obiad na łodzi-bazie) i potem od obiadu aż do zmierzchu, a dla chętnych jeszcze łowienie nocne ze statku-bazy.

Przemieszczamy się  razem z łodzią-bazą na mało eksploatowane wody z ogromną ilością wysp, podwodnych raf/górek, przy których gromadzi się wiele okazów ryb morskich. Codziennie łowimy i śpimy w innym miejscu na morzu. Nie wracamy na noc do portu.

Nastawiamy się na łowienie: amber jack, barrakudy, karanksa olbrzymiego (GT Giant Trevally), różnych gatunków tuńczyków, wahoo, makreli królewskiej, granika, karanksów niebieskopłetwych, żółtopłetwych, Mahi Mahi, koryfeny, red snapera, rekina, żaglicy, bonito, belony i wielu innych drapieżników.

Istnieje możliwość profesjonalnego nurkowania na rafach lub snorkeling oraz możliwość pływania ze stadem delfinów.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Na wyprawie przemieszczamy się razem z łodzią-bazą na mało eksploatowane wody z ogromną ilością wysp, podwodnych raf/górek, przy których gromadzi się wiele okazów ryb morskich. Codziennie łowimy i śpimy w innym miejscu na morzu. Nie wracamy na noc do portu.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych w tym rejonie jest oczywiście łowienie techniką poppingu oraz na spinning. Bardzo skuteczne jest także łowienie w pionie, łowienie wertykalne (vertical jigging, speed jigging). Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu. Jednak stosujemy ją rzadko.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, zabieramy tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas posiłków.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W trosce o komfort naszych Gości zapewniamy, bezpieczne jednostki pływające. Do dyspozycji mamy dwie wygodne 9 metrowe szybkie łodzie wędkarskie wyposażone w silniki spalinowe 170-200 KM. Łodzie wyposażone są w GPS, echosondę, radio, kamizelki ratunkowe.

Noclegi na morzu. Łódź-baza jest wyposażona w 8 dwuosobowych klimatyzowanych kabin oraz łazienki z prysznicem. Posiada kuchnię, zadaszony taras do odpoczynku oraz obszerny pokład główny i przestronną messę do spożywania posiłków. Jest przystosowana do wędkarstwa morskiego.

Pełne wyżywienie na łodzi, bardzo smaczne, obfite kilkudaniowe posiłki przygotowywane przez profesjonalnego kucharza. Możliwość konsumpcji złowionych ryb, przygotowywanie tatara czy sashimi.

Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Morze Czerwone - Egipt


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Morzu Czerwonym w Egipcie (pakiety grupowe).

Termin: cały sezon od stycznia do grudnia. Termin najbliższej wyprawy ….
Czas trwania: pobyty 8 dniowe (7 noclegów i 6 dni łowienia).
Dojazd: samolot (czarter).
Ilość uczestników: od 5 do 7 osób. Ilość uczestników w zależności od grupy.
Zakwaterowanie: noclegi na morzu na dużej łodzi-bazie.
Wyżywienie: pełne wyżywienie na łodzi-bazie (śniadanie, obiad, kolacja).
Łowisko: otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: 2 przewodników wędkarskich przez całą wyprawę.
Cena: cena uczestnictwa jest zależna od liczby osób biorących udział w wyprawie (cena liczona bez ewentualnej osoby z Polski reprezentującej Organizatora). Cena pełnego pakietu wędkarskiego: 1950 EUR od osoby dla grupy 7 uczestników lub 2200 EUR od osoby dla grupy 6 uczestników lub 2400 EUR od osoby dla grupy 5 uczestników. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dodatkowe atrakcje, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie na dużej łodzi-bazie (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 9 m z silnikami 170-200 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa).
– 2 profesjonalnych przewodników wędkarskich (6 dni).
– kapitan, kucharz i załoga na łodzi-bazie.
– pełne wyżywienie na łodzi-bazie (śniadanie, obiad, kolacja).
– butelkowana woda pitna bez ograniczeń.
– wszystkie transfery od momentu lądowania na lotnisku Marsa Alam aż do powrotu na lotnisko.
– licencja wędkarska.
– opłaty portowe.
– paliwo do łodzi.
– podstawowe indywidualne ubezpieczenie NNNW i KL (zapewnione w cenie biletu lotniczego).
– pościel.
– ręczniki.
Płatne dodatkowo:
– bilety lotnicze na czarter do Marsa Alam (około 1500-1700 zł od osoby).
– wiza egipska (około 25 USD).
– ewentualne dodatkowe wyżywienie podczas podróży.
– ewentualne dodatkowe napoje chłodzące + softdrinki + piwo.
– napiwki dla przewodników, kapitana i załogi (sugerowane około 50 EUR od uczestnika).
– w przypadku lotu i transferu z Hurghady do portu Hamata i z powrotem, gdzie dochodzi dodatkowy transfer na odległość 2 x 200 km, dopłata wynosi około 60-80 EUR od osoby.
We własnym zakresie:
– sprzęt wędkarski i przynęty.
Na miejscu istnieje możliwość:
– wypożyczenia sprzętu i przynęt.
Kaucja zwrotna:
brak.

Ewentualny udział osoby towarzyszącej/niewędkującej z możliwością nurkowania, snorkelingowania, opalania, łowienia nocnego – koszt 850 EUR od osoby.

Po uprzednim zgłoszeniu jest możliwość odpłatnego wypożyczenia specjalistycznego sprzętu do poppingu, spinningowania i jigowania (dwa komplety wędek z kołowrotkami, plecionkami). Pozostały sprzęt oraz przynęty zapewniamy we własnym zakresie. Istnieje możliwość zakupu sprawdzonych przynęt (poppery, woblery trollingowe, pilkery) na miejscu u przewodnika.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Egiptu na Morze Czerwone! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!