» Szkiery Turku – rejon Tammisaari (Ekenäs) – pakiety

Szkiery Turku – rejon Tammisaari (Ekenäs) – pakiety

Szkiery Tammisaari to ogromny archipelag w Finlandii. Na szkierach Tammisaari jest wiele wysp, wysepek, nagich skał, zatok, przesmyków między wyspami, wiele górek podwodnych oraz rejony dużych głębin. Na szkierach występuje bardzo zróżnicowana fauna i flora. Większe wyspy wewnętrzne pełne są gęstych iglastych i liściastych lasów. Są tam siedliska większych ssaków i ogromnej ilości ptactwa leśnego i wodnego. Mniejsze wysepki, gęsto zalegające zewnętrzną część archipelagu porośnięte są niską roślinnością i mają bardziej surowy północny charakter. Szkiery Tammisaari to wspaniałe miejsce, pełne bardzo czystej wody i nietkniętej natury. W archipelagu Tammisaari występuje wiele gatunków ryb, a co najważniejsze pływają tam duże szczupaki.

Główną i największą atrakcją na szkierach Tammisaari są oczywiście szczupaki. Okazy ponad metrowe łowi się tutaj często! Jednak szczupaki nie są jedynym gatunkiem ryb, z jakim mamy szansę się spotkać podczas łowienia w tej okolicy. W łowisku są oczywiście także piękne okonie oraz sandacze.

Szkiery Tammisaari - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby do Finlandii


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu pasów trzcin i prywatnych terenów. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się już niedaleko ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka lub sandacza na domek w rozmiarze 45 – 75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki/sandacze wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia z Finlandii. W szkierach obowiązuje zakaz połowu węgorza. Trolling jest zabroniony w szkierach.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Jednostki pływające, które oddane są do Państwa dyspozycji, to łodzie wędkarskie, wyposażone w echosondę/ploter. Łodzie są następujące: Whaler z silnikiem 60 KM dla 3 osób (2 szt.), Buster S z silnikiem 30 KM dla 2 osób (5 szt.) oraz Linder Catch 435 z silnikiem 25 KM dla 2 osób (1 szt.).

Zależnie od Państwa preferencji istnieją dwie możliwości zakwaterowania.

DOM

Dom dla 6 osób, składający się z oddzielonego salonu, dwóch sypialni, dużej kuchni oraz łazienki z WC i prysznicem. Na wyposażeniu domku znajdują się wszelkie udogodnienia takie jak TV, lodówka z zamrażarką, kuchenka mikrofalowa, kuchenka elektryczna, akcesoria kuchenne, ekspres do kawy. W domu znajduje się sauna. Uwaga – dom jest oddalony 3 km od przystani z łodziami.

HOTEL

Możliwość zakwaterowania w hotelu, który znajduje się tuż nad wodą, przy przystani z łodziami. Możliwość zakwaterowania w apartamencie dla 4 osób, pokoju dla 4 osób lub w pokojach dwuosobowych.

Szkiery Tammisaari - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby do Finlandii

Wyprawy na ryby do Finlandii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Finlandia

Wyprawy na ryby do Finlandii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Finlandia

Na miejscu znajduje się rezydent, który wyda Państwu klucze do miejsca zakwaterowania oraz łodzie.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na szkierach Tammisaari w Finlandii (pakiety).

Termin: marzec-listopad.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: 2, 4, 5, 6 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji domków lub pokoi w hotelu.
Zakwaterowanie: domki (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja) lub hotel.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: szkierowy archipelag.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2240 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 13440 PLN za 6 osób). Cena skalkulowana została przy kursie EUR z dnia 01.03.2017 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w dużym domku 6 osobowym (7 noclegów) –  UWAGA: dom oddalony 3 km od przystani.
– 3 łodzie wędkarskie Buster S z silnikami spalinowymi 30 KM (każda łódź wyposażona w echosondę, GPS i plan batymetryczny) lub 3 łodzie wędkarskie Linder Catch 435 z silnikami spalinowymi 25 KM (każda łódź wyposażona w echosondę, GPS i plan batymetryczny) . Istnieje możliwość wynajęcia łodzi z silnikiem 60 KM.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
– poszewki na pościel
– ręczniki
Na miejscu istnieje możliwość:
– wykupienia sprzątania końcowego: 100 EUR za domek.
Kaucja zwrotna: 200 EUR za domek i 200 EUR za łódź.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Finlandii po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Finlandii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!