Szkiery Turku – pakiety wędkarskie z przewodnikiem

Szkiery Turku to ogromny archipelag w Finlandii. Jest to jedno z najlepszych łowisk szczupakowych w Europie. Na szkierach Turku jest wiele wysp, wysepek, nagich skał, zatok, przesmyków między wyspami, wiele górek podwodnych oraz rejony dużych głębin. Na szkierach Turku występuje bardzo zróżnicowana fauna i flora. Większe wyspy wewnętrzne pełne są gęstych iglastych i liściastych lasów. Są tam siedliska większych ssaków i ogromnej ilości ptactwa leśnego i wodnego. Mniejsze wysepki, gęsto zalegające zewnętrzną część archipelagu porośnięte są niską roślinnością i mają bardziej surowy północny charakter. Szkiery Turku to wspaniałe miejsce, pełne bardzo czystej wody i nietkniętej natury. W archipelagu Turku szkierach występuje wiele gatunków ryb, a co najważniejsze pływają tam duże szczupaki i piękne okonie. To archipelag szkierów, który szczególnie polecamy na wyprawy wędkarskie.

c

Główną i największą atrakcją wypraw na ryby na szkiery Turku są oczywiście szczupaki. Okazy ponad metrowe łowi się tutaj często! To właśnie tutaj przyjeżdża się na duże okazy tego gatunku i nie rzadko łowi się ryby ponad 115, a nawet 120 centymetrowe. Na szkierach Turku mamy także dużą szansę na udane połowy okoni. Cierpliwi wędkarze zostaną wynagrodzeni naprawdę dużymi okoniami. W określonych okresach, warto tu także wybrać się na sandacze. Jest ich naprawdę dużo, a łowiąc z naszym przewodnikiem są praktycznie zagwarantowane.

Wyprawy wędkarskie do Finlandii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na szkiery


Łowiąc z naszym przewodnikiem na szkierach Turku, masz gwarancję złowienia szczupaka! Jeżeli na wyprawie, nie zostanie złowiony szczupak, Klient otrzymuje gratis 1 dzień łowienia z przewodnikiem!


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu mało dostępnych brzegów oraz terenów prywatnych. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się niedaleko naszej bazy.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę, co polecamy ze względu na dużą wiedzę muchową naszych przewodników ze szkierów Turku.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na domek w rozmiarze 45 – 75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia z Finlandii.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości są 2 profesjonalne 3-4 osobowe łodzie wędkarskie Tracker 5,5 oraz 6 metrów z silnikami 100-150 KM. Łodzie są wyposażone w pełną elektronikę: GPS z NIEZBĘDNYMI mapami morskimi oraz profesjonalna echosonda, a także radio VHF. Na łodziach są także dryfkotwy do łowienia w dryfie oraz dodatkowe elektryczne silniki dziobowe. Na wyposażeniu są także kamizelki ratunkowe. Pełen sprzęt wędkarski oraz przynęty są w cenie wyprawy.

Do dyspozycji naszych Gości jest zakwaterowanie w duży dwupiętrowym komfortowym domu dla maksymalnie 8 osób. Dom posiada 2 sypialnie dwuosobowe, jedną sypialnię 4 osobową, duży salon, dużą kuchnię. Ponadto dom posiada duży taras. Łazienka z prysznicem znajduje się w domku obok, który jest jednocześnie pomieszczeniem z sauną. WC jest ekologiczne (typowo fiński wychodek) i znajduje się za domem. Z domu do wody jest tylko 20 metrów.

W oddzielnym domku znajduje się sauna oraz pokój wypoczynkowy.

lodz b

domek a

spanie a


Umiejscowienie bazyOferta wędkowania na szkierach Turku w Finlandii (pakiety wędkarskie z przewodnikiem).

Termin: Terminy do ustalenia indywidualnego w sezonie od kwietnia do grudnia.
Czas trwania: pobyty 6 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia. Uwaga! Możliwość przyjazdu na krótszy lub dłuższy pobyt.
Dojazd: przelot samolotem + transfer z lotniska do bazy (transfer zapewniony w ofercie).
Ilość uczestników: od 2 do 8 osób. Ilość uczestników w zależności od dostępności łodzi przewodników.
Zakwaterowanie: duży domek (2 sypialnie dwuosobowe, jedna sypialnia 4 osobowa, duży salon, duża kuchnia).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: szkierowy archipelag.
Przewodnik wędkarski: 4 dni łowienia z przewodnikiem jest w cenie pakietu. Możliwość wynajęcia przewodnika na mniejszą lub większą ilość dni.
Cena: 2690 PLN od osoby za sześć dni pobytu bez przelotów samolotem przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 10760 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie EUR z dnia 01.03.2017 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w dużym domku 8 osobowym (5 noclegów).
– łódź wędkarska Tracker 5,5 lub 6 metrów z silnikiem 100-150 KM (łódź wyposażona w profesjonalną echosondę, GPS, ploter, dziobowy silnik elektryczny, dryfkotwę).
– paliwo do łodzi.
– 4 dni łowienia z przewodnikiem wędkarskim (po 7 godz. dziennie).
– pełen sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– transfery z/na lotnisko.
– licencje wędkarskie.
– pościel.
– ręczniki.
– sprzątanie końcowe.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: brak.

Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Finlandii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!