Irlandia Południowa – pakiety wędkarskie z przewodnikiem

Zapraszamy na wyprawy wędkarskie do Irlandii Południowej. Do dyspozycji naszych Klientów wybraliśmy kilka łowisk – jeziora i rzeki. Jeziora zamieszkują głównie takie ryby jak: szczupak, okoń, pstrąg potokowy, pstrąg Ferox, a w niektórych okresowo pojawiają się trocie wędrowne i łososie. Każdy z tych gatunków osiąga duże, rekordowe rozmiary. Na rzekach proponujemy łowienie pstrągów potokowych oraz okresowo wchodzących łososi oraz troci wędrownych.

Na jeziorach łowimy na różnego typu miejscówkach. Od płytkich zatok, porośniętych roślinnością zanurzoną i wynurzoną, poprzez kamieniste górki podwodne, piaszczyste wypłycenia oraz okolice ujść rzek. Woda w jeziorach jest dość przejrzysta, więc możemy zaobserwować walczące ryby podczas holu. Sporą atrakcją niektórych dużych jezior są pstrągi potokowe oraz pstrągi Ferox. Ryby tego gatunku dorastają do wielkich rozmiarów, nawet do około metra długości. Główną atrakcją jezior, które proponujemy w naszej ofercie są szczupaki. Na naszych łowiskach jest dużo szczupaków i są piękne okazy tego gatunku! Szczupaki możemy łowić przez cały sezon, czyli od początku stycznia do końca grudnia. Pstrągi potokowe można łowić w okresie od 15 lutego do 31 września. Jeziora są naprawdę bardzo duże i urozmaicone. Na wszystkich łowiskach można osiągnąć sukces. Jednak znajomość dobrych miejscówek to podstawa. Nasz przewodnik pomoże Wam i pokaże swoje najlepsze miejsca. Pomoże także w doborze przynęt oraz techniki prowadzenia.

Nasze główne łowiska, które proponujemy naszym Klientom: Jezioro Corrib, Jezioro Ree, Jezioro Derg, Jezioro Mask, Rzeka Clare oraz inne mniejsze jeziora i rzeki. 


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk na jeziorach zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu dużej wielkości akwenów, gdzie optymalne łowienie odbywa się z łodzi. Na rzekach łowimy z brzegu lub brodząc. Niezbędne są wodery lub spodniobuty.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Na naszych wyprawach stosujemy także technikę łowienia na trolling (przynęty sztuczne i martwe ryby) oraz łowienie stacjonarne z użyciem martwych ryb.

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach w Irlandii preferujemy metodę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy rybę z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tej samej ryby.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości jest profesjonalna 3-4 osobowa łódź wędkarska 5 m z silnikiem 90 KM. Łódź jest wyposażona w pełną elektronikę  – GPS oraz profesjonalna echosonda. Na łodzi są także dryfkotwy do łowienia w dryfie. Na wyposażeniu są także kamizelki wypornościowe. Pełen sprzęt wędkarski oraz przynęty są w cenie wyprawy.

Zakwaterowanie w bardzo komfortowym pensjonacie o wyższym standardzie. Zakwaterowanie z sytym śniadaniem oraz dodatkowo dwie duże kanapki na wynos.


Umiejscowienie bazyOferta wędkowania w Irlandii Południowej (pakiety wędkarskie z przewodnikiem).

Termin: terminy do ustalenia indywidualnego w sezonie od stycznia do grudnia (szczupak i okoń) oraz od 15 lutego do 30 września (pstrąg potokowy). Do indywidualnego ustalenia terminy na połów łososi i troci wędrownych.
Czas trwania: pobyty 5 dniowe (3 dni łowienia), rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia. Uwaga! Możliwość przyjazdu na krótszy lub dłuższy pobyt.
Dojazd: we własnym zakresie (samolot + ewentualny wynajem samochodu). Organizujemy transfery z/na lotniska Shannon oraz Dublin.
Ilość uczestników: od 1 do 3 osób.
Zakwaterowanie: w bardzo komfortowym pensjonacie o wyższym standardzie. Zakwaterowanie z sytym śniadaniem oraz dodatkowo dwie duże kanapki na wynos.
Wyżywienie: śniadanie w cenie wyprawy. Lunch i napoje w trakcie łowienia w cenie wyprawy. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie.
Łowisko: duże jeziora, średnie rzeki.
Przewodnik wędkarski: 3 dni łowienia z przewodnikiem jest w cenie pakietu. Możliwość wynajęcia przewodnika na mniejszą lub większą ilość dni.
Cena: 2450 PLN od osoby za 5 dni pobytu bez dojazdu przy 2 osobach uczestniczących (łącznie 4900 zł za 2 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie EUR z dnia 01.08.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danego rodzaju zakwaterowania, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w bardzo komfortowym pensjonacie o wyższym standardzie (4 noclegi). Zakwaterowanie z sytym śniadaniem oraz dodatkowo dwie duże kanapki na wynos.
– 3 dni łowienia z profesjonalnym przewodnikiem (minimum 8 godz. dziennie).
– dużą łódź z silnikiem spalinowym 90 KM (w pełni wyposażona w profesjonalną elektronikę – echosonda, GPS).
– paliwo do łodzi.
– pełen sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– lunch i napoje w trakcie łowienia.
– transfery z/na lotnisko Shannon.
– sprzątanie końcowe.
– pościel.
– ręczniki.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
We własnym zakresie:
– dojazd  na miejsce lub przelot samolotem. Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie.
– pozostałe wyżywienie i napoje.
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: 

Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Istotne informacje:

Transfery z/na łowisko:
Organizujemy transfery z/na lotniska Shannon oraz Dublin. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. 

Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Holandii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!