Jezioro Thingvellir – pakiety wędkarskie z przewodnikiem

Nasze wyprawy na Islandię nieco różnią się od tych oferowanych w innych europejskich biurach. Podeszliśmy do tematu Islandii nieco inaczej, ponieważ jak wiadomo pod względem wędkarskim jest to drogi kraj. My jednak wyszukaliśmy specjalnie dla Was, łowiska pełne ryb łososiowatych, w bardzo przystępnych cenach. Staraliśmy się tak przygotować naszą ofertę, aby była dostępna dla wędkarzy w Polsce. Na łowiskach w Islandii mamy swojego polskiego przewodnika, który od wielu lat mieszka w Islandii.

W proponowanym pakiecie wędkarskim jest łowienie nad słynnym Jeziorem Thingvellir, na odcinku Parku Narodowego, do którego mamy specjalne pozwolenie na wędkowanie. Skupiamy się głównie na łowieniu ogromnych pstrągów.

Islandia to państwo położone w Europie Północnej, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach, m.in. archipelag Vestmannaeyjar w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Islandia jest nazywana krajem wulkanicznym, ponieważ leży w „gorącym punkcie” Grzbietu Śródatlantyckiego. Islandia posiada wiele czynnych wulkanów. Zgodnie z nazwą Islandia to także kraj lodu. Około 11% powierzchni kraju zajmują lodowce. Islandia jest krajem, w którym w ciągu kilku dni możemy zobaczyć przepiękne i stanowczo różniące się od siebie widoki. Możemy zobaczyć piękne rzeki, duże jeziora, góry, skały, wulkany, a także potężne łąki i stepy. W Islandii jest mnóstwo przepięknych wodospadów. W większość miejsc nie ma widoku cywilizacji, co jest dodatkowym atutem tego państwa. Jadąc tam czujemy się jakbyśmy byli na końcu Świata.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia brodzenie w wodzie w długich spodniobutach.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest mucha. Spinning jest dozwolony tylko przy łowieniu metodą sbirulino z muchą na końcu zestawu.

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach na Islandię preferujemy metodę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy rybę z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tej samej ryby. Łowimy głównie na odcinkach „no kill”, gdzie obowiązuje zakaz zabierania ryb.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Zakwaterowanie w bardzo komfortowym domu myśliwskim. Zakwaterowanie znajduje się blisko jeziora. W domku 3 sypialnie, dobrze wyposażona kuchnia, salon, łazienka, ubikacja, weranda, poddasze.


Umiejscowienie bazy

Wyprawy realizujemy na Jeziorze Thingvellir, na terenie Parku Narodowego.Oferta wędkowania na Jeziorze Thingvellir w Islandii (pakiety wędkarskie z przewodnikiem).

Termin: terminy do ustalenia indywidualnego od kwietnia do września.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe (6 dni łowienia), rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia. Uwaga! Możliwość przyjazdu na krótszy lub dłuższy pobyt.
Dojazd: we własnym zakresie (samolot). Organizujemy transfery z/na lotnisko oraz transfery na łowiska.
Ilość uczestników: od 2 do 6 osób.
Zakwaterowanie: zakwaterowanie w bardzo komfortowym domu myśliwskim.
Wyżywienie: we własnym zakresie. Zakupy spożywcze po drodze do miejsca zakwaterowania.
Łowisko: duże jezioro.
Przewodnik wędkarski: 6 dni łowienia z przewodnikiem jest w cenie pakietu. Najlepszy przewodnik wędkarski w Islandii. Możliwość wynajęcia przewodnika na mniejszą lub większą ilość dni.
Cena: 1800 EUR od osoby za 8 dni pobytu bez przelotów samolotem przy 3 osobach uczestniczących (łącznie 5400 EUR za 3 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie EUR z dnia 01.11.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w bardzo komfortowym domu myśliwskim (7 noclegów).
– 6 dni łowienia z przewodnikiem. Najlepszy przewodnik wędkarski w Islandii.
– licencje wędkarskie (6 dni) – odcinek Parku Narodowego – no kill.
– pełen sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– samochód terenowy oraz paliwo.
– transfery z/na lotnisko.
– transfery z/na łowisko.
– pościel i ręczniki.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
We własnym zakresie:
– przelot samolotem. Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. 
– wyżywienie i napoje.
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna:

Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Istotne informacje:

Transfery z/na łowisko:
Organizujemy transfery z/na lotnisko. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. 

Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby na Islandię! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!