Jezioro Drużno – pakiety wędkarskie z przewodnikiem

Zapraszamy na dwudniowe wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem na Jezioro Drużno w poszukiwaniu dużych szczupaków.

Ekskluzywne wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem, ukierunkowane wyłącznie na połów dużych szczupaków na Jeziorze Drużno. Ekskluzywne wyprawy grupowe od 2 do 6 osób! Wyprawy trwające 2 dni. Zapraszamy w sezonie od 01.10 do 31.12!

Płytkie, zarośnięte, bogate w ryby, szczególnie szczupaki – to najkrótsza charakterystyka perły Żuław – Jeziora Drużno. Do roku 2007 obowiązywał na nim całkowity zakaz wędkowania, pierwotnie ogłoszony w celu ochrony miejsc lęgowych ptactwa wodnego i błotnego. Teraz, to idealne miejsce do łowienia szczupaków za pomocą jerków, a nasi przewodnicy, to eksperci w tej dziedzinie wędkarstwa. Nie obiecujemy, że na Drużnie na pewno złowisz rybę życia. Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć jednak, że jeśli marzy Ci się metrowy szczupak, to musisz odwiedzić tę wodę.

Jezioro Drużno znajduje się w południowo-wschodniej części Żuław Elbląskich.  Stanowi ono pozostałość wcinającego się niegdyś głęboko w ląd Zalewu Wiślanego. Jezioro o poziomie lustra wody 0,1 m ppm stanowi kryptodepresję i otoczone jest wałami. W zależności od kierunku wiatru poziom wody w Drużnie ulega znacznym wahaniom, dochodzącym nawet do 1 m. Powierzchnia obejmuje samego zwierciadła wody to około 1790 ha. Rezerwat przyrody “Jezioro Drużno”, który ze względu na unikalność fauny i flory został włączony do obszarów objętych konwencją z Ramsar jako światowe dziedzictwo przyrodnicze, od roku 2004 wpisany do europejskiej sieci Obszarów Specjalnej Ochrony w programie NATURA 2000.

Drużno jest jeziorem zalewowym o przeciętnej głębokości 1,5 m, silnie zeutrofizowane. Jego ogromne wody – poza nielicznymi pasmami czystej wody – są bardzo gęsto pokryte roślinnością pływającą. Utrudnia to pływanie oraz wyszukiwanie miejscówek ryb. Dlatego roli przewodnika nie da się przecenić. Gospodarzem na Drużnie jest elbląski okręg PZW, łowienie możliwe jest tylko na łodziach będących w jego dyspozycji. Sezon zaczyna się 1 września i trwa do 31 grudnia.


Dostępność łowiska
Dostęp do łowiska zapewnia łódź. Wędkowanie z brzegu jest zabronione. Dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się tylko w określonych miejscach, które doskonale zna nasz przewodnik.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę.

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach na Jezioro Drużno preferujemy metodę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy szczupaka z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tego samego szczupaka. Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-80 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. 


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Dzierżawcą jeziora jest PZW w Elblągu i pływać można tylko na łodziach będących w jego dyspozycji. Regulamin łowiska przewiduje pływanie po akwenie tylko na silnikach elektrycznych. Silniki spalinowe (max 5 KM) dopuszczone są wyłącznie do pływania po wyznaczonym torze wodnym. Dla naszych Gości zapewniamy na łowisku odpowiednie łodzie z silnikiem elektrycznym oraz spalinowym. Łodzie są wyposażone w profesjonalne echosondy.

Oczywiście dla naszych Klientów zapewniamy zakwaterowanie, które znajduje się w okolicy jeziora. Zakwaterowanie proponujemy w różnym standardzie w zależności od preferencji naszych Gości.


Umiejscowienie łowiskaOferta łowienia szczupaków z przewodnikiem na Jeziorze Drużno (pakiety wędkarskie z przewodnikiem).

Termin: 14-15.12.2019, 17-18.11.2020, 12-13.12.2020.
Czas trwania: 2 dni.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód prywatny).
Ilość uczestników: od 2 do 6 osób. Możliwość zorganizowania wyprawy dla większych grup.
Zakwaterowanie: zapewniamy zakwaterowanie, które znajduje się w okolicy jeziora. Zakwaterowanie proponujemy w różnym standardzie w zależności od preferencji naszych Gości. Zakwaterowanie jest płatne dodatkowo.
Wyżywienie: we własnym zakresie. Najczęściej w cenę noclegów wliczone jest śniadanie.
Łowisko: duże jezioro.
Przewodnik wędkarski: profesjonalny przewodnik w cenie podczas całej wyprawy. Najlepszy specjalista szczupakowy z Jeziora Drużno.
Cena: 816 PLN od osoby za 2 dni łowienia z przewodnikiem przy 2 osobach uczestniczących (łącznie 1632 za 2 osoby). Cena skalkulowana została przy powyższych założeniach i w niektórych przypadkach podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– profesjonalny przewodnik wędkarski.
– dojazd przewodnika na miejsce.
– łódź z silnikiem spalinowym oraz paliwo + silnik elektryczny.
– sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo: zakwaterowanie.
We własnym zakresie:
– dojazd na miejsce.
– licencje wędkarskie.
– wyżywienie i napoje.
Na miejscu istnieje możliwość:

Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Transfery z/na łowisko:
przy grupach 4-6 osobowych oferujemy transfery z/na łowisko z Warszawy za dodatkową opłatą. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie z przewodnikiem w Polsce! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!