» Rzeka Fraser – jesiotr/łosoś – pakiety wędkarskie z przewodnikiem

Rzeka Fraser – jesiotr/łosoś – pakiety wędkarskie z przewodnikiem

Skojarzeń dotyczących Kanady jest wiele – od syropu klonowego poprzez dzikie leśne ostępy aż do bajecznych łowisk o zasobności, której ciężko dorównać. W niektórych miejscach można odnieść wrażenie, że czas się tam zatrzymał – pozwalają one stanąć tam oko w oko z prawdziwym rybim dinozaurem… Do takich miejsc z pewnością zalicza się mierząca przeszło 1400 km rzeka Fraser, która na swoim przebiegu przybiera bardzo zróżnicowany charakter – od bystrej, typowo górskiej wody w górnym biegu, aż po potężną nizinną rzekę w dolnym odcinku. Dzięki ogromnym jesiotrom to właśnie dolny bieg Fraser okrył się sławą wśród wędkarzy z całego świata. Z całą pewnością jest to łowisko unikatowe na skalę światową. Nie tylko ze względu na swoją zasobność i urozmaicony charakter lecz także dzięki bajecznym krajobrazom. Czy może być piękniejsza sceneria dla wędkarskich zmagań niż ogromna rzeka otoczona rozległymi iglastymi lasami, nad którymi piętrzą się majestatyczne góry? Dodatkowo krystalicznie czysta woda sprawia, że łowienie jest jeszcze bardziej ekscytujące.

Bezsprzecznie rybą numer jeden na Fraser jest wspomniany wcześniej jesiotr! W tej prehistorycznej rybie jest coś absolutnie niezwykłego, niemal magicznego. Pomimo że nie łowi się go jak większości drapieżników na spinning bądź też sztuczną muchę, dla wielu wędkarzy jest niemal świętym Graalem. Jako że ryby te prowadzą przydenny tryb życia, poławia się je metodą gruntową, stosując ikrę bądź też martwą rybę jako przynętę.  Polowaniu na jesiotry pikanterii dodaje fakt, że ryby te osiągają kolosalne rozmiary – dorastając niemal do 6 metrów, osiągając przy tym przeszło 700 kg! Nie są to tylko wędkarskie opowieści snute przy wieczornym ognisku, tutaj kontakt z taką rybą może nastąpić niemal w każdej chwili! Najczęściej łowione są „nastolatki”, czyli ryby osiągające długość między 2 a 3 metry. Wydaje się, że to niewiele w kontekście starszyzny, o której krążą już legendy, jednak hol nawet 150 kg ryby potrafi wycisnąć siódme poty. Hol jesiotra dostarcza wspomnień, które na długo pozostają w pamięci każdego dumnego łowcy. Prehistoryczni wojownicy cechują się nie tylko ogromnymi pokładami siły, lecz także niesamowitą skocznością. Długie, niemożliwe do zatrzymania odjazdy i wyskoki ryb (często ważących 200-300 kg!) ponad wodę wpisują się w standardowy repertuar jesiotrowych zagrywek.

Nie tylko jesiotry… Wody Fraser oprócz jesiotrów zamieszkują także różne gatunki łososi. Łowienie tych szlachetnych ryb zawsze jest miłą odmianą po holach kolejnych jesiotrów. W rzece występuje pięć gatunków łososi, wśród których wyróżnia się chinooka (czawyczę), coho (kiżucza), ketę (chum), gorbuszę (pink salmon) oraz nerkę (sockeye). Wszystkie te ryby można łowić zarówno na muchę jak również przy użyciu klasycznego zestawu spinningowego. Ogromna populacja ryb zamieszkujących Fraser sprawia, że złowienie kilkudziesięciu sztuk w ciągu dnia nie powinno nikomu nastręczyć problemu. Łowiąc łososiowate nie można zapomnieć o legendarnych steelheadach, które również dość licznie występują w wodach Fraser. Istnieje również możliwość połowu dzikich pstrągów tęczowych w przyczółkach położonych na północ od bazy.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk jesiotrów zapewnia specjalistyczna łódź wędkarska. Dostęp do łowisk łososiowych zapewnia brodzenie w wodzie w długich spodniobutach lub łowienie ze specjalistycznych łodzi rzecznych. 

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu jesiotrów jest łowienie z gruntu specjalistycznym sprzętem z wykorzystaniem przynęt naturalnych. Podstawową metodą łowienia ryb łososiowatych jest spinning oraz mucha. Na niektórych rzekach łowi się metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Wszystkie jesiotry bezwzględnie wracają do wody. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy jesiotra z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tego samego jesiotra. Z łowiska można zabrać dziennie: King Salmon 1 ryba dziennie na osobę. Coho Salmon, Chum Salmon oraz Pink Salmon 1 ryba dziennie na osobę. Sockeye Salmon 3 ryby dziennie na osobę. Rainbow Trout wszystkie ryby wypuszczamy. Dolly Varden wszystkie ryby wypuszczamy.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Podczas trwania pobytu w ośrodku wędkarze znajdują się pod opieką profesjonalnych przewodników wędkarskich, których wiedza i doświadczenie są gwarantem udanej wyprawy. Niezależnie od sytuacji, chętnie służą radą i pomocą – często też udzielają wskazówek dzięki, którym hol okazów kończy się sukcesem. Udostępniają oni również wszelki niezbędny wędkarski sprzęt (od przynęt poprzez wędki i kołowrotki aż po spodniobuty).

Do dyspozycji Gości są specjalistyczne profesjonalne duże i komfortowe łodzie wyposażone w silniki spalinowe. Łodzie specjalnie przystosowane do łowienia jesiotrów na dużych rzekach. Pełen sprzęt wędkarski do połowu jesiotrów jest wliczony w cenę.

Nasi Goście są zakwaterowani w lodgy wędkarskiej w komfortowych apartamentach. Każdy apartament wyposażony jest w dwie sypialnie (jedna z dużym łóżkiem podwójnym, druga z łóżkiem piętrowym oraz rozkładaną sofą). W apartamencie jest aneks kuchenny w pełni wyposażony oraz łazienka z ubikacją. Na zewnątrz jest taras z miejscem do wypoczynku. Dom położony jest na dużej działce. Na zewnątrz znajdują się dwa wyjścia z piętra głównego, gdzie znajduje się duży taras z miejscem na relaks oraz grill gazowy. Na działce miejsce jest na ognisko. Do dyspozycji są kajaki. Około 2 minut jest do krystalicznie czystej  rzeki Harrison z piaszczystą plażą.


Umiejscowienie bazyOferta wędkowania na rzece Fraser w Kanadzie (pakiety wędkarskie z przewodnikiem).

Termin: terminy do ustalenia indywidualnego. Najlepszy okres na jesiotra jest od marca do listopada. Najlepszy okres na łososie od sierpnia do listopada.
Czas trwania: pobyty 9 dniowe (6 dni łowienia), rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia. Uwaga! Możliwość przyjazdu na krótszy lub dłuższy pobyt.
Dojazd: we własnym zakresie (samolot). Organizujemy transfery z/na lotnisko oraz transfery na łowiska. Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie.
Ilość uczestników: od 3 do 8 osób.
Zakwaterowanie: zakwaterowanie w lodgy wędkarskiej w komfortowych apartamentach.
Wyżywienie: pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, obiadokolacja – lunch w dniach wędkowania z przewodnikiem) oraz napoje (wyłącznie przy opcji ALL INCLUSIVE).
Łowisko: duża rzeka.
Przewodnik wędkarski: 6 dni łowienia z przewodnikiem jest w cenie pakietu. Najlepszy przewodnik wędkarski w tym rejonie Kanady. Możliwość wynajęcia przewodnika na mniejszą lub większą ilość dni.
Cena: 4050 CAD od osoby (opcja ALL INCLUSIVE) za 9 dni pobytu bez przelotów samolotem przy 3 osobach uczestniczących (łącznie 12150 CAD za 3 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie CAD z dnia 01.12.2021 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w lodge’y wędkarskiej (8 noclegów).
– 6 dni łowienia z przewodnikiem (4 dni łowienia jesiotrów i 2 dni łowienia łososi – łowienie łososi zależne od terminu wyprawy oraz od ciągu ryb – w razie słabego ciągu łososi jest 6 dni łowienia jesiotrów). Najlepszy przewodnik wędkarski w tym rejonie Kanady.
– opieka przewodnika i obsługi lodge’y przez cały pobyt.
– pełne wyżywienie (śniadanie – pełna lodówka wyżywienia oraz napoje, lunch podczas łowienia na łodzi, syta obiadokolacja) oraz napoje (wyłącznie przy opcji ALL INCLUSIVE).
– profesjonalną łódź z silnikiem spalinowym do łowienia jesiotrów.
– paliwo do łodzi.
– sprzęt wędkarski oraz przynęty (do połowu jesiotrów).
– opiekun z firmy przewodnicywedkarscy.pl.
– 1 dzień wolny na zwiedzanie (w tym dniu wszystko we własnym zakresie i płatne dodatkowo – opcja do zaplanowania wspólnie z opiekunem grupy).
– transfery z/na lotnisko.
– transfery z/na łowiska (w przypadku łowienia łososi z brzegu).
Płatne dodatkowo:
– ubezpieczenie NNW i KL (około 100 zł osoba za cały wyjazd – cena zależna od wybranego wariantu ubezpieczenia).
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł osoba).
– napiwki dla obsługi lodge’e i przewodników (nie są konieczne, ale miło widziane).
– licencje wędkarskie (koszt licencji tygodniowej wynosi około 90 CAD).
We własnym zakresie:
– przelot samolotem. Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie.
Na miejscu istnieje możliwość:
– zorganizowania zwiedzania okolicy lub miasta Vancouver.
– zorganizowania polowania dla myśliwych.
– zorganizowania wycieczek górskich i trekkingowych.
Kaucja zwrotna: brak

Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Istotne informacje:

Transfery z/na łowisko:
Organizujemy transfery z/na lotnisko. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. 

Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Kanady! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!