» Lofoty (Wyspa Storemolla) – Polska baza wędkarska – pakiety

Lofoty (Wyspa Storemolla) – Polska baza wędkarska – pakiety

Ośrodek jest polską bazą wędkarską z uznaną renomą wśród polskich i zagranicznych wędkarzy. Położony jest on na Lofotach, na wyspie Storemolla. Zapraszamy wędkarzy wraz z rodzinami na doskonałe i pięknie położone łowiska wokół wyspy Storemolla, Risvaer i Skrova. Położenie łowisk wokół wysp zapewnia bezpieczne wędkowanie w zasadzie bez względu na siłę wiatru. Jeżeli chcecie Państwo poznać tajniki i sposoby połowu oraz bezpiecznie i wspólnie z nami lub korzystając z naszych porad powędkować, to serdecznie zapraszamy na wyprawy wędkarskie na ryby. Na wyspie panuje idealny spokój i specyficzny klimat. Lofoty są jedynym miejscem na świecie, gdzie można wysuszyć rybę bez użycia soli (stokfisz). Od początku maja do połowy sierpnia są tu białe noce, natomiast w październiku można oglądać piękne polarne zorze. Około 15 km od wyspy usytuowany jest jeden z piękniejszych norweskich fiordów Trollfjord. Do najbliższego miasta Svolvaer jest 80 km drogą lądową i 20 minut płynięcia drogą morską. Wody dookoła wyspy obfitują w rożne gatunki ryb, które łowi się od połowy lutego do końca października. Na samej wyspie, jak i w bliskich okolicach znajdują się malownicze piaszczyste plaże. Na wyspie znajduje się przepięknie położone jeziorko, w którym można złowić pstrągi i palie jeziorowe. Wyspa położona jest na wschód od Svolvaer w Gminie Vagan. Ma ona powierzchnie 34,4 km kwadratowych. Najwyższym szczytem jest Heggedalstind 751 m.n.p.m.

Jeśli marzysz o złowieniu naprawdę wielkiej ryby, to okolice wysp Storemolla, Risvaer i Skrova są idealnym miejscem na wyprawę wędkarską dla Ciebie. Jedną z najbardziej popularnych ryb zamieszkujących wody morza Norweskiego jest dorsz. Łowimy go przez cały rok z nasileniem w okresie od połowy lutego do połowy maja. W tym czasie przebywają potężne ławice dorszy (skreje), które przypływają tu na tarło z morza Barentsa. W wodach okalających wyspę Risvaer, bardzo licznie występują brosmy. Bardzo często podczas łowienia na martwą rybkę są brania brosm. W zasadzie nie jest to trudna ryba do złowienia i bierze przez cały rok, choć największe dwucyfrowe brosmy łowi się głównie w lutym, marcu i kwietniu. Bardzo ciekawa ryba, której osobniki dorastają do ponad 2 m długości. Molwa jest rybą, która występuje na głębokościach powyżej 60 m. Jej ulubionym środowiskiem jest piaszczyste, nierówne dno oraz wraki. Najbardziej sportową rybą występującą w lofockich wodach jest czarniak. Czarniaki żyją w ławicach. W ławicy przebywają ryby z jednego “rocznika”, Najbardziej pożądane są ławice z rybami powyżej 10 kg, których hol pozostaje w naszej pamięci bardzo długo. Te duże czarniaki żyją w toni gdzie zazwyczaj głębokość waha się miedzy 50 a 70 m. Marzeniem wielu wędkarzy jest złowienie potężnego halibuta. Jest to marzenie do zrealizowania dla bardzo cierpliwych wędkarzy lub szczęściarzy, którzy złowią halibuta podczas połowów innych gatunków ryb. Najlepszymi łowiskami są piaszczyste łachy o głębokości około 60 m, w pobliżu których znajduje się woda o głębokości przynajmniej 200 m. Wiosną, bardzo dobrymi łowiskami są wody o piaszczystych dnach, do których wpadają wodospady. Wyprawa na ryby na Lofoty dała wielu wędkarzom możliwość złowienia upragnionych okazów.

Wędkarstwo w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 20 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy duże i bezpieczne łodzie od 5 do 6 metrów długości. Łodzie są wyposażone w silniki spalinowe o mocy od 50 do 70 KM. Każda z łodzi wyposażona jest w echosondę, ploter oraz GPS, a także wszelkie niezbędne akcesoria bezpieczeństwa oraz mapy batymetryczne.

Oferujemy dla Państwa bazę wędkarską, składającą się z dużego budynku apartamentowego, w którym mieści się kilka niezależnych apartamentów. Apartamenty są przygotowane w różnych konfiguracjach i możemy przyjąć od 2 do 24 osób na raz. Jeden apartament 2 osobowy. Dwa apartamenty 3 osobowe. Jeden apartament 4 osobowy. Dwa apartamenty 6 osobowe. We wszystkich apartamentach są aneksy kuchenne, łazienki i ubikacje. W każdym apartamencie znajduje się telewizor z polskimi kanałami cyfrowymi oraz internet bezprzewodowy.

Każdy posiłek można zrobić we własnym zakresie w pełni wyposażonych kuchniach, jakie zapewniają apartamenty. Ponadto na miejscu znajduje się duża stołówka. Na miejscu jest możliwość zamówienia wyżywienia – śniadania i obiadokolacje.

Na miejscu, do Państwa dyspozycji jest polski rezydent i polski specjalista od wędkarstwa morskiego (znawca okolicznych łowisk). Przez cały okres pobytu, specjalista chętnie służy swoimi radami przy poznawaniu łowiska, wyborze odpowiednich przynęt oraz technik połowu.

Wędkarstwo w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Wędkarstwo w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Lofotach (Wyspa Storemolla) w Norwegii (pakiety).

Termin: kwiecień-sierpień.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 26 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji apartemantów.
Zakwaterowanie: apartamenty (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie. Możliwość wykupienia na miejscu śniadań oraz obiadokolacji.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2780 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu. Podana cena jest od osoby i nie zależy od ilości uczestników. Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.11.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w apartamencie (7 noclegów).
– łódź wędkarska 5-6 m z silnikiem spalinowym 50-70 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka polskiego rezydenta i polskiego specjalisty wędkarskiego.
– pościel.
– ręczniki.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– obowiązkowe sprzątanie końcowe: 500 NOK za apartament.
We własnym zakresie:
– obowiązkowe ubezpieczenie OC.
Na miejscu istnieje możliwość:
– wykupienia śniadania: 1300 NOK osoba/tydzień.
– wykupienia obiadokolacji: 1600 NOK osoba/tydzień.
– wykupienia transferów z/na lotnisko Harstad Evenes: 3400 NOK w obydwie strony za całą grupę. Grupa do 7 osób.
Kaucja zwrotna: brak

Prom:
Nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!