» Półwysep Loppa – pakiety

Półwysep Loppa – pakiety

O łowiskach położonych przy najdalej wysuniętych na północ przyczółkach Norwegii wśród wędkarzy krążą już legendy. Mówi się o wielkich przygodach, rzadko spotykanych okolicznościach przyrody, a przede wszystkim o nieprzebranym bogactwie ryb zamieszkujących te wody. W każdej historii tkwi mniejsze lub większe ziarno prawdy, jednak w przypadku Loppy możemy mówić raczej o ziarnie przesady niż o okruchach prawdy!

Sama baza wędkarska położona jest w niewielkiej miejscowości tuż u ujścia fiordu. Już sama lokalizacja stwarza bardzo dogodne warunki do wędkowania z racji osłonięcia zarówno przez stały ląd, jak i niewielką sąsiadującą wyspę. Jest to szczególnie ważne, gdyż surowy klimat panujący na północy Norwegii potrafi naprawdę dać się we znaki wędkarzom – bowiem fale, sztormy i kapryśna pogoda nie są w tych rejonach niczym nadzwyczajnym. Tak więc, zależnie od panujących warunków atmosferycznych istnieje możliwość łowienia praktycznie na otwartym morzu bądź też w bardziej śródlądowej części fiordu. Wiedząc już o surowych warunkach można zadać sobie pytanie, czy ryby w ogóle żyją w takich warunkach. Oczywiście, że TAK! Okolice półwyspu Loppa są miejscem, w którym praktycznie każdy wędkarz morski może się zakochać, a wyprawa wędkarska będzie niezapomniana.

Łowisko słynie z wielkich dorszy i czarniaków, o jakie ciężko w wodach centralnej i południowej Norwegii. Jako ze mamy do czynienia z łowiskiem położonym w bliskim sąsiedztwie przylądka Nordkapp, na dobre wyniki możemy liczyć przez cały rok. 15 kilogramowe „klocki” łowione są praktycznie codziennie, niezależnie od pory roku. Owszem, mniejsze ryby również się zdarzają, jednak wędkarze witają je raczej z uśmiechem niż z grymasem niezadowolenia, bowiem pozwalają chociaż na chwilę odpocząć zmęczonym rękom. Podobnie ma się sprawa z czarniakami, które w okolicy Loppy osiągają monstrualne rozmiary – także można zapomnieć o 3-4 kilogramowych małych rybach łowionych na południu Norwegii!

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Drugą rybą, równie popularną co sam dorsz (jeśli nie bardziej) jest halibut! Ogromny kuzyn flądry dorasta w rejonach północnych do ponadprzeciętnych rozmiarów. Dość powiedzieć, że to właśnie z północnej Norwegii regularnie spływają doniesienia o rybach, których masa przekroczyła już 80 kilogramów! Halibut jest wspaniałym trofeum z wyprawy wędkarskiej.

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Z resztą, okolica półwyspu Loppa słynie nie tylko z wielkich halibutów, lecz także z dorodnych zębaczy i karmazynów! Oba te gatunki, pomimo różnych wymagań życiowych, osiągają w miarę zbliżone rozmiary, tzn. masa przeciętnego osobnika waha się pomiędzy 3-6 kilo. Poza wyżej wymienionymi gatunkami istnieje spora szansa na złowienie niebywale brzydkiej, choć przepysznej w smaku, żabnicy. Całości obrazu dopełniają wprost niezwykłe okoliczności przyrody, w jakich przyjdzie nam łowić w okolicy półwyspu Loppa. Często słyszy się opowieści o artystycznych popisach humbaków, czy też akrobacjach całych stad orek. Dodajmy do tego unikatowy krajobraz fiordów i już mamy gotowy przepis na łowienie w „warunkach nie z tej Ziemi”.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 20 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W trosce o komfort naszych Gości przyjeżdżających do ośrodka, zapewniamy, bezpieczne jednostki pływające. Do dyspozycji wędkarzy zostają oddane aluminiowe łodzie długości 6 m, wyposażone w ploter, GPS, echosondę oraz silnik zaburtowy mocy 80-100 KM. Taka konfiguracja umożliwia szybkie i sprawne przemieszczanie się po łowisku, jak również komfortowe warunki do wędkowania każdej 4 osobowej grupie.

Zakwaterowanie odbywa się w przestronnych, nowocześnie wyposażonych domach lub apartamentach z miejscami od 4 do 8 osób (dla 4, 5, 6 lub 8 osób). Każdy z domków ma własną kuchnię i oddzielną łazienkę z WC. W kuchni znajdują się wszelkie udogodnienia niezbędne naszym Gościom, tj.: kuchenka, lodówka z zamrażarką, mikrofalówka, ekspres do kawy i akcesoria niezbędne do gotowania. Ponadto, każdy z domków posiada własny salon i oddzielne sypialnie z pojedynczymi łóżkami.

Na miejscu cały czas przebywa polskojęzyczny rezydent, który sam jest zapalonym wędkarzem i bardzo chętnie podzieli się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami.

Wędkarstwo morskie w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Wędkarstwo morskie w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Półwyspie Loppa w Norwegii (pakiety).

Termin: marzec-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 4 do 30 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji apartamentów.
Zakwaterowanie: domki i apartamenty (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2460 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 9840 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.11.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w dużym domu 5 osobowym (7 noclegów).
– łódź wędkarska 6 m z silnikiem spalinowym 80-100 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka polskiego rezydenta.
– sprzątanie końcowe.
– pościel.
– ręczniki.
– ubezpieczenie NNW i KL.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: brak

Prom:
Nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!