» Skarnsund – pakiety

Skarnsund – pakiety

 

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy przedstawić Państwu naszą kolejną bazę w Norwegii, znajdującą się w cieśninie Skarnsund. Jest to miejsce ze wszech miar niezwykłe, nie tylko pod względem urzekających okoliczności, w jakich można tu łowić… W przeciwieństwie do wielu norweskich łowisk, w Skarnsund przez większą część roku, łowi się w strefie przybrzeżnej, gdzie głębokość łowisk rzadko kiedy przekracza 40 metrów!

Monstrualne molwy i nie tylko! Okolica bazy słynie z rekordowych molw. Tutaj 10-kilogramowy przedstawiciel tego gatunku na nikim nie robi wrażenia. Pochwalić się można dopiero w momencie, gdy wyholujemy osobnika o masie przekraczającej 20 kilogramów, bowiem droga na szczyt tabeli rekordów jest długa… Zaś na pierwszym miejscu plasuje się 38 kilogramowe monstrum! I nie jest to żadna pomyłka – po spotkaniu z gospodarzem dosłownie oniemieliśmy, kiedy zaprezentował zdjęcia z molwami łowionymi na przestrzeni kilku ostatnich lat. Również bliski kuzyni molwy – brosma, dorastają w tych wodach do imponujących rozmiarów, często przekraczając masę 10 kilogramów.

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Skarnsund Norwegia

Wody w okolicy Skarnsund są również domem dla dużych dorszy, których populacja jest tutaj zdecydowanie liczniejsza niż na przeciętnym norweskim łowisku. Ryby o masie 6-8 kilogramów można śmiało uznać za standard, co na większości wód w rejonie Trondheim nie zdarza się już tak często. Sztuki o masie przekraczającej 15 kilogramów są regularnie łowione. Zdecydowanie najlepsze wyniki odnotowuje się późną zimą i wiosną, gdy „nadchodzi Skrei”. Poza dorszami w Skarnsund licznie występują czarniaki i rdzawce, które, co prawda, nie dorastają do równie imponujących rozmiarów co ich kuzyni, jednak są w stanie zapewnić sporo emocji podczas holu. Ponadto istnieje realna szansa na złowienie zębacza, który, jak wiadomo, jest jedną z najsmaczniejszych ryb łowionych w Norwegii! Najbardziej wytrwali spośród wędkarzy mogą liczyć na hol halibuta. Co ciekawe ryby te łowione są tu głównie z brzegu, zaś ich masa na ogół waha się pomiędzy 20 a 30 kg. Warto wspomnieć, że w okolicy bazy uchodzi kilka rzek, które w kwietniu i maju stają się istnym łososiowym eldorado! W razie znużenia łowieniem w morzu, istnieje możliwość zaaranżowania całodniowej wyprawy w pogoni za tą „królewską rybą”.

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

Pamiętać należy, że Skarnsund to nie tylko ryby, lecz także miejsce gdzie mamy szansę zetknąć się z dziką przyrodą, jaką znamy tylko z ekranów telewizorów. Czy można bowiem wyobrazić sobie coś piękniejszego niż łowienie w towarzystwie wyskakujących nad wodę humbaków bądź też stada orek? O zorzy polarnej w miesiącach jesiennych i zimowych chyba już nie trzeba wspominać. Warto mieć na uwadze, że baza znajduje się w osłoniętej części fiordu, tak więc niesprzyjające warunki atmosferyczne na ogół nie są straszne przebywającym tam wędkarzom. Bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, by morze było na tyle wzburzone, że wypłynięcie stanie się niemożliwe.

Można łowić klasycznie, używając pilkerów, jednak z racji niewielkiej głębokości łowiska zdecydowanie większą frajdę sprawia jigowanie bądź też łowienie z opadu. Zdecydowanie najskuteczniejszymi przynętami w wodach Skarnsund są duże rippery, których długość waha się między 15 a 20-25 centymetrów. Najskuteczniejsze kolory wabików, nie powinny być zaskoczeniem. Są to bowiem wszelkiego rodzaju połączenia żółci i czerwieni. Równie dobrze spisują się wabiki niebieskie, bądź też w kolorze brązowym/motoroil.

W miesiącach letnich gorąco zachęcamy do spróbowania swoich sił podczas połowu z dostępnych na miejscu kajaków. Nasz gospodarz zapewnia, że wspomnienia z holu na długo pozostają w pamięci, zaś nawet niewielka ryba staje się wówczas naprawdę godnym przeciwnikiem.

Warto pamiętać, że najlepsze łowiska znajdują się zaledwie 5-10 minut drogi od bazy! Na miejscu cały czas przebywa gospodarz, który sam jest zapalonym wędkarzem, i bardzo chętnie podzieli się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Warto mieć na uwadze, że baza znajduje się w osłoniętej części fiordu, tak więc niesprzyjające warunki atmosferyczne na ogół nie są straszne przebywającym tam wędkarzom. Bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, by morze było na tyle wzburzone, że wypłynięcie stanie się niemożliwe.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 20 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W trosce o komfort i bezpieczeństwo łowiących, zapewniamy wysokiej klasy aluminiowe łodzie długości 5,8 m z silnikiem mocy 50 KM. Na pokładzie każdej jednostki znajduje się GPS i kolorowa echosonda. Taka konfiguracja umożliwia szybkie i sprawne przemieszczanie się po łowisku, jak również komfortowe warunki do wędkowania każdej 3-4 osobowej grupie.

Do dyspozycji wędkarzy zostały oddane przestronne, nowoczesne apartamenty o wysokim standardzie wyposażenia. Apartamenty są 4, 5 lub 6 osobowe. Każdy z apartamentów posiada oddzielną w pełni wyposażoną kuchnię, w której znajduje się lodówka, kuchenka, zmywarka, mikrofalówka oraz akcesoria niezbędne do gotowania. Ponadto, w każdym z apartamentów znajduje się przestronny salon z kanapą i TV. Miłym akcentem, coraz częściej spotykanym w Norwegii jest duża mapa fiordu umieszczona na ścianie. Dopełnienie całości stanowią dwie oddzielne sypialnie z pojedynczymi łóżkami.

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Norwegia Skarnsund

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Norwegia Skarnsund

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Norwegia Skarnsund


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania w Skarnsund w Norwegii (pakiety).

Termin: marzec-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 4 do 30 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji apartamentów.
Zakwaterowanie: domki i apartamenty (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2080 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 12480 PLN za 6 osób). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.06.2017 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w dużym apartamencie dla 6 osób (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 5,8 m z silnikiem spalinowym 50 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– pościel.
– ręczniki.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
– wykupienia sprzątania końcowego: 800 NOK za apartament.
Kaucja zwrotna: brak

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!