» Tosen (okolice wyspy Vega) – pakiety

Tosen (okolice wyspy Vega) – pakiety

Norwegia jest znanym krajem w Polsce pod względem wędkarskim. To kraj, w którym żyje wiele okazowych ryb morskich. To chyba jedyne łowisko w Europie, gdzie można złowić tak wiele gatunków ryb morskich w jednym miejscu. Norwegia to prawdziwe eldorado pod względem łowienia ryb morskich, a łowiska we fiordzie Tosen, który znajduje się blisko słynnej wyspy Vega, należą do jednych z najlepszych.

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Norwegia Tosen wyspa Vega

Baza zlokalizowana jest nad fiordem Tosen, w okolicy wyspy Vega. Z domków do przystani jest około 150 metrów, a z okien domków jest piękny widok na fiord. Dobre łowiska znajdują się już w odległości kilkuset metrów od bazy. Fiord Tosen ma długość około 4o km. Charakteryzuje się bardzo urozmaiconym dnem i zróżnicowanymi głębokościami. We fiordzie można łowić w każdych warunkach pogodowych, ponieważ fiord jest osłonięty wysokimi brzegami.

Na łowiskach najczęściej występuje dorsz, czarniak, rdzawiec, halibut oraz łosoś.

We fiordzie można łowić klasycznie, używając pilkerów, jednak z racji niewielkiej głębokości łowiska zdecydowanie większą frajdę sprawia jigowanie bądź też łowienie z opadu. Zdecydowanie najskuteczniejszymi przynętami w wodach Tosen są duże rippery, których długość waha się między 15 a 20-25 centymetrów. Najskuteczniejsze kolory wabików, nie powinny być zaskoczeniem. Są to bowiem wszelkiego rodzaju połączenia żółci i czerwieni. Równie dobrze spisują się wabiki niebieskie, bądź też w kolorze brązowym/motoroil.

Warto pamiętać, że najlepsze łowiska znajdują się zaledwie 5-10 minut drogi od bazy! Na miejscu cały czas przebywa gospodarz, który sam jest zapalonym wędkarzem, i bardzo chętnie podzieli się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Warto mieć na uwadze, że baza znajduje się we fiordzie, więc niesprzyjające warunki atmosferyczne na ogół nie są straszne przebywającym tam wędkarzom. Bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, by morze było na tyle wzburzone, że wypłynięcie stanie się niemożliwe.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 20 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości są 2-4 osobowe łodzie Sundstrom lub Uttern 495 z silnikami Suzuki lub Yamaha 20 KM. Łodzie nie są wyposażone w GPS i echosondę. Należy posiadać swoje urządzenia elektroniczne.

Do dyspozycji są domki 4 osobowe z małą kuchnią, łazienką oraz WC. Domek składa się z dwóch sypialni i małego salonu. W jednej sypialni jest łóżko piętrowe, a w drugiej sypialni łóżko podwójne. Domki są około 150 m od przystani z łodziami.

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Norwegia Tosen wyspa Vega

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Norwegia Tosen wyspa Vega


Umiejscowienie ośrodka

 Oferta wędkowania we fiordzie Tosen w Norwegii (pakiety).

Termin: kwiecień-wrzesień.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 4 do 28 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji domków.
Zakwaterowanie: domki (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 1430 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 5720 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.06.2017 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku dla 4 osób (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 4,95 m z silnikiem spalinowym 20 KM (łódź wyposażona w mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
– pościel.
– ręczniki.
Na miejscu istnieje możliwość:
– wykupienia sprzątania końcowego: 500 NOK za domek.
Kaucja zwrotna: brak

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!