» Wyspa Mageroya (Gjesvaer) – Polska baza wędkarska – pakiety

Wyspa Mageroya (Gjesvaer) – Polska baza wędkarska – pakiety

Zapraszamy do polskiej bazy wędkarskiej znajdującej się na Wyspie Mageroya. Baza zlokalizowana jest w miejscowości Gjesvaer – kilkanaście kilometrów od przylądka Nordkapp. Do przystani jest około 100 metrów, a z okien bazy jest przepiękny widok na ocean i Gjesvaerstappan. Najlepsze łowiska znajdują się już w odległości kilkuset metrów od bazy. Prawdziwe emocje czekają Cię tylko w jednym miejscu, magicznym i niepowtarzalnym – takie miejsce jest tylko w Gjesvaer. Nieziemski krajobraz, klimat, Przylądek Nordkapp no i oczywiście najlepsze łowiska w północnej Norwegii: olbrzymie dorsze, halibuty, zębacze, łupacze osiągające największe rozmiary i ponad 200 różnych gatunków ryb zamieszkujących wody Morza Barentsa. Niezapomniana przygoda życia, jedyna szansa na spełnienie wędkarskich marzeń, które tutaj właśnie staja się rzeczywistością. To wszystko w zasięgu Twoich możliwości. Sami od wielu lat jeździmy do Północnej Norwegii i w końcu odkryliśmy miejsce, które naszym zdaniem jest najlepszym rejonem do połowu największych ryb oceanicznych.  Na wyspie Mageroya,  w pobliżu słynnego Przylądka Nordkapp znajduje się znane na całym świecie miejsce wylęgu wielu gatunków ptaków, w tym orłów i maskonurów. – To jest tzw. Gjesvaerstappan.

Wyprawy na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Mageroya

Jeśli marzysz o złowieniu naprawdę wielkiej ryby, to okolice Gjesvaer na wyspie Mageroya są miejscem właśnie dla Ciebie.

Wyprawy na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Mageroya


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 20 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji wędkarzy oddajemy łodzie wędkarskie 6,5-7,5 m z silnikami spalinowymi 100-140 KM. Łodzie wyposażone są w GPS, ploter, echosondę, radio i środki ratunkowe.

Ośrodek składa się z dwóch osobnych 9 osobowych apartamentów, w pełni wyposażonych. Pokoje są 2, 3 oraz 4 osobowe, stąd przygotowani jesteśmy na przyjęcie różnych grup. Ze względów ekonomicznych oraz rozkładu uczestników na poszczególne łodzie, najkorzystniej  jest przybyć w  grupach 4-5 osobowych. Apartamenty są około 100 m od przystani z łodziami.

Wyprawy na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Mageroya

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Mageroya

Wyprawy na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Mageroya


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Wyspie Mageroya (Gjesvaer) w Norwegii (pakiety).

Termin: kwiecień-wrzesień.
Czas trwania: pobyty 10 dniowe w ustalonym terminie, według harmonogramu w danym sezonie.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 4 do 20 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji apartamentów.
Zakwaterowanie: apartamenty (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 3000 PLN od osoby za 10 dni pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 12000 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.08.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w apartamencie (9 noclegów).
– łódź wędkarska 6,5 m z silnikiem spalinowym 100 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka polskiego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– obowiązkowe sprzątanie końcowe: 300 NOK od osoby.
We własnym zakresie:
– poszewki na pościel.
– ręczniki.
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: 800 EUR za łódź.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!