» Wyspa Mageroya (Skarsvag) – Polska baza wędkarska – pakiety

Wyspa Mageroya (Skarsvag) – Polska baza wędkarska – pakiety

Zapraszamy na wyprawy wędkarskie na ryby do kolejnej polskiej bazy w Norwegii. Ośrodek położony na dalekiej północy na Wyspie Mageroya, w miejscowości Skarsvag. Zaledwie 13 kilometrów od najdalej wysuniętego skrawka Europy – półwyspu Nordkapp. Wokół Wyspy Mageroya znajdują się najlepsze na świecie łowiska morskie obfitujące w różnorodne gatunki ryb. Regularnie łowi się tam olbrzymie halibuty, a kilkudziesięcio kilogramowe dorsze gwarantują wspaniałe przeżycia. Spełnianie marzeń i realizowanie swoich pasji poprzez obcowanie z dziką przyrodą zapewnią Tobie ekscytującą i niezapomnianą przygodę wędkarską.

Wyprawy na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Mageroya - Nord Kapp

Jeśli marzysz o złowieniu naprawdę wielkiej ryby, to okolice Skarsvag na wyspie Mageroya są miejscem właśnie dla Ciebie. W fiordzie oddalonym kilkaset metrów od bazy już można łowić z sukcesami. Nie należy się jednak spodziewać rekordowych połowów. Bez wątpienia najlepsze efekty daje wędkowanie na pełnym morzu. Dzięki doskonałemu położeniu bazy, w odległości zaledwie kilku mil morskich od najlepszych łowisk, nasi Goście niejednokrotnie łowią ryby swojego życia! W zależności od pory roku oraz  preferowanych gatunków ryb łowimy na różnych głębokościach (od 30 m do 150 metrów). Najlepszą porą na połów dorsza jest okres zimowo-wiosenny, w tym czasie istnieje największa szansa na okazy przekraczające 20-30 kg. Na największe halibuty z kolei, nastawić się należy na przełomie sierpnia i września. Rekordowy halibut złowiony w okalających Wyspę Mageroya wodach ważył 220 kg! Poza dorszami i halibutami wędkarze łowią duże ilości innych gatunków takich jak: zębacz, czarniak, brosma, plamiak, molwa, karmazyn, żabnica. W wietrzne dni, gdy niemożliwe jest wypłyniecie w morze, można wędkować w położonych w pobliżu bazy jeziorach. Łowiąc na spinning lub muchę mamy szansę na okazałe pstrągi i palie.

Wyprawy na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Mageroya - Nord Kapp

Nasz ośrodek wędkarski jest idealnie położony, bezpośrednio nad fiordem, w odległości zaledwie 200 m od portu.  W bezpośrednim sąsiedztwie bazy, w górzystej okolicy, znajdują się trasy widokowe i kilkanaście krystalicznie czystych jezior obfitujących w ryby. 


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości kilku mil morskich od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 20 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości są niezatapialne, 26-stopowe łodzie kabinowe z silnikiem spalinowym disel Yanmar 55 HP lub łodzie kabinowe 7 m z silnikiem spalinowym 150 KM. Łodzie są wyposażone w: echosondę, chartploter z GPS’em i radio UKF, kamizelki i koła ratunkowe, gaśnice i rakietnice, osęki, miejsce do filetowania ryb. Łodzie posiadają ogrzewaną kabinę.

Ośrodek składa się z czterech osobnych 6 i 4 osobowych apartamentów w pełni wyposażonych (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia). Pokoje są 2 osobowe, stąd przygotowani jesteśmy na przyjęcie różnych grup. Każdy z apartamentów ma dostęp do dużego tarasu wypoczynkowego oraz pomieszczenia do suszenia odzieży i przechowywania dodatkowego sprzętu. Apartamenty są około 200 m od przystani z łodziami.

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Mageroya - Nord Kapp

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Mageroya - Nord Kapp

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Mageroya - Nord Kapp


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Wyspie Mageroya (Skarsvag) w Norwegii (pakiety).

Termin: kwiecień-wrzesień.
Czas trwania: pobyty 10 dniowe w ustalonym terminie, według harmonogramu w danym sezonie.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 3 do 22 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji apartamentów.
Zakwaterowanie: apartamenty (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 3500 PLN od osoby za 10 dni pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 14000 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.08.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w apartamencie (9 noclegów).
– łódź wędkarska 26 stóp z silnikiem spalinowym diesel 55 KM lub łódź 7 m z silnikiem spalinowym 150 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka polskiego rezydenta.
– pościel.
– ręczniki.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: 3000 NOK za łódź.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!