» Wyspa Senja – pakiety

Wyspa Senja – pakiety

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy przedstawić Państwu naszą najlepszą bazę położoną w północnej Norwegii, na Wyspie Senja. Jest to z całą pewnością miejsce, które można umieścić w czołówce najlepszych norweskich łowisk halibutów i dużych dorszy!

Dość powiedzieć, że w jednym z raportów, które otrzymaliśmy z bazy wspomniano o kolejnym wielkim halibucie, którego masa przekroczyła 100 kg… Ten konkretny okaz ważył przeszło 150 kg! Ciężko jednak nastawiać się, że akurat taki olbrzym padnie na naszej łodzi, bowiem giganty są dość chimeryczne. Nie mniej ryby o masie 20-50 kg łowione są praktycznie codziennie i wywołują uśmiechy na twarzach wędkarzy. Dość powiedzieć, że najlepszy wynik w jednych z ostatnich lat, jakim mogła pochwalić się dwójka „halibuciarzy wagi ciężkiej”, to 24 sztuki (50-100 kg) złowione w ciągu zaledwie tygodnia. Zdecydowanie najlepszym okresem wypraw wędkarskich, kiedy możemy liczyć na starcie z dużym halibutem jest okres letni do końca września. Oczywiście nie znaczy to, że łowiąc wiosną nie mamy szans na styczność z legendarnym gigantem – po prostu wówczas łowi się głównie 20-30 kilogramowe „maluszki”.

Wyspa Senja Norwegia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

W końcu nie od dziś wiadomo, że wiosna to czas „dorszowych żniw”. Gdy dorsze ciągną na tarło, mamy realną szansę na złowienie ryby, o której moglibyśmy tylko pomarzyć, łowiąc w polskich wodach. Zresztą nie tylko słynny skrei jest okresem, kiedy możemy liczyć na kontakt z okazowym dorszem. Dobre wyniki w łowieniu dorszy i czarniaków osiąga się niemal przez cały rok, zwłaszcza łowiąc w okolicy podwodnych górek i wszelkiego rodzaju „załamań” struktury dna. Jako, że mamy do czynienia z łowiskiem położonym na północy Norwegii, trzeba mieć na uwadze, że ryba o masie 10 kg to zaledwie średniak, zaś ryby powyżej 20 kg łowione są praktycznie codzienne – tak więc możemy „wyłowić się” aż do bólu rąk. Dość powiedzieć, że baza jest zlokalizowana w dość bliskim sąsiedztwie od legendarnych Lofotów…

Wyspa Senja Norwegia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Na ryby do Norwegii

W jaki sposób łowi się na Senji? Podobnie jak w pozostałych rejonach Norwegii przynętą, która pozwala na osiągnięcie najlepszych wyników jest duża, mocno obciążona guma! Technika połowu zależy od indywidualnych upodobań łowiącego, chociaż zdecydowanie najczęściej łowi się metodą wertykalną. Sił w łowieniu z opadu można spróbować w płytszych częściach łowiska, zaś wędkarze polujący na halibuty mogą spróbować trollingu bądź też łowiąc z dryfu.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 20 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W trosce o komfort naszych Gości przyjeżdżających do ośrodka, zapewniamy, bezpieczne jednostki pływające. Do dyspozycji wędkarzy zostają oddane aluminiowe łodzie długości 5,8 m, wyposażone w GPS, echosondę oraz silnik zaburtowy mocy 50-60 KM. Taka konfiguracja umożliwia szybkie i sprawne przemieszczanie się po łowisku, jak również komfortowe warunki do wędkowania każdej 3 osobowej grupie.

Zakwaterowanie odbywa się w przestronnych, komfortowych apartamentach i dużych domach z miejscami od 2 do 8 osób (dla 2, 4, 5, 6 lub 8 osób). Każdy apartament posiada oddzielną kuchnię i łazienkę. Kuchnia wyposażona jest we wszystkie udogodnienia ułatwiające samodzielne funkcjonowanie, jest bowiem wyposażona w kuchenkę elektryczną, ekspres do kawy, lodówkę z zamrażarką oraz wszelkie akcesoria niezbędne do gotowania. Ponadto w każdym z domków znajdują się oddzielne sypialnie wyposażone w 1 oraz 2 osobowe łóżka pojedyncze i w najmniejszych apartamentach łóżka piętrowe. Każdy z domków ma dostęp do sieci WiFi.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Wyspie Senja w Norwegii (pakiety).

Termin: marzec-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 60 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji domków.
Zakwaterowanie: domy i apartamenty (pokój dzienny, oddzielne sypialnie 1-2 osobowe, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2200 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 8800 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.11.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w apartamencie Big Cabin (7 noclegów).
– łódź wędkarska 5,8 m z silnikiem spalinowym 50 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka polskojęzycznego rezydenta.
– pościel.
– ręczniki.
– sprzątanie końcowe.
– internet WiFi.
– Gofish and safety.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
– wypożyczenie sprzętu wędkarskiego (odpłatnie).
– wypożyczenie kombinezonów (odpłatnie).
– skorzystania z sauny i jaccuzzi (odpłatnie).
– skorzystania z domku z paleniskiem (odpłatnie).
– wypożyczenie rowerów (odpłatnie).
– zakupienia posiłków w restauracji (odpłatnie).
– wynajęcia przewodnika górskiego (odpłatnie).
Kaucja zwrotna: brak.

Prom:
Nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!