Wyprawy GRUPOWE – Wyspa Hitra (autokar z Polski)

Łowisko wokół Wyspy Hitra charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem dna morskiego. Znajduje się tam dużo podwodnych górek i spadów. Właśnie w takich miejscach żerują prawdziwe okazy. Łowi się na głębokościach od 10 do 100 metrów. Podczas wyprawy wędkarskiej będziecie mieli okazję łowić różnego rodzaju gatunki ryb: dorsze, czarniaki, witlinki, plamiaki, karmazyny, rdzawce, brosmy, molwy, a przy większym szczęściu zębacze, żabnice i halibuty. W czasie wyprawy większość z wymienionych ryb udaje się złowić, najwięcej witlinków, dorszy, molw i średniej wielkości czarniaków. Dodatkowym atutem okolic Wyspy Hitra jest to, że nawet w czasie gorszej, wietrznej pogody, dzięki licznym zatokom i wysepkom można wypłynąć i łowić, a w najgorszym przypadku można łowić z pomostu. Głębokość przy pomoście około 30 metrów. Wielokrotnie wędkarze wyciągali tu halibuty do 5 kg. Zachęcając Państwa do wzięcia udziału w wyprawie na Wyspę Hitra podkreślamy, że oprócz uroczych zakątków, przepięknych widoków, dla których naprawdę warto odwiedzić Norwegię, jest jeszcze jeden powód, aby tam się znaleźć, a mianowicie obfitość i różnorodność gatunków ryb.

Wyprawy na ryby do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Jeśli marzysz o złowieniu wielu gatunków ryb morskich, to okolice wyspy Hitra są miejscem właśnie dla Ciebie. Jedną z najbardziej popularnych ryb zamieszkujących wody morza jest dorsz. Łowimy go przez cały rok z nasileniem w okresie od połowy lutego do połowy sierpnia. W wodach okalających wyspę Hitra, licznie występują brosmy. Bardzo często podczas łowienia na martwą rybkę mamy brania brosm. W zasadzie nie jest to trudna ryba do złowienia i bierze przez cały rok, choć największe dwucyfrowe brosmy łowiłem w lutym, marcu i kwietniu. Bardzo ciekawa wędkarsko ryba, której osobniki dorastają do ponad 2 m długości. Molwa jest rybą, która występuje na głębokościach powyżej 60 m. Jej ulubionym środowiskiem jest piaszczyste, nierówne dno oraz wraki. Najbardziej sportową rybą występującą w okolicznych wodach jest czarniak. Czarniaki żyją w ławicach. W ławicy przebywają ryby z jednego “rocznika” Najbardziej pożądane są ławice z rybami powyżej 10 kg, których hol pozostaje w naszej pamięci bardzo długo. Te duże czarniaki żyją w toni gdzie zazwyczaj głębokość waha się miedzy 50 a 70 m. Marzeniem wielu wędkarzy jest złowienie potężnego halibuta. Jest to marzenie do zrealizowania dla bardzo cierpliwych wędkarzy lub szczęściarzy, którzy złowią halibuta podczas połowów innych gatunków ryb. Najlepszymi łowiskami są piaszczyste łachy o głębokości ok. 60 m, w pobliżu których znajduje się woda o głębokości przynajmniej 200m. Wiosną, bardzo dobrymi łowiskami są wody o piaszczystych dnach, do których wpadają wodospady.

Warto pamiętać, że najlepsze łowiska znajdują się zaledwie 5-10 minut drogi od bazy!


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Warto mieć na uwadze, że baza znajduje się w osłoniętej części fiordu, tak więc niesprzyjające warunki atmosferyczne na ogół nie są straszne przebywającym tam wędkarzom. Bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, by morze było na tyle wzburzone, że wypłynięcie stanie się niemożliwe.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 20 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, baza wędkarska udostępnia łodzie 5,3 m z silnikami spalinowymi 40 KM. Na wyposażeniu łodzi – echosonda, GPS i mapa łowiska (zaznaczone najlepsze miejsca połowów), kamizelki ratunkowe, osęka.

Do dyspozycji naszych Gości jest niewielka baza wędkarska, mogąca pomieścić około 50 wędkarzy. Składa się z 5 prostych domków kempingowych, 3 luksusowych domków letniskowych oraz 4 apartamentów w budynku głównym z bezpłatnym dostępem do internetu. Tuż obok znajduje się przystań z łodziami.

Wyprawy na ryby do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Wyprawy na ryby do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra


Umiejscowienie ośrodkaOferta udziału w wyprawie grupowej na Wyspę Hitra w Norwegii.

Terminy: 29.03-09.04.2020 (SPRZEDANE), 13-24.04.2020 (SPRZEDANE), 01-12.09.2020 (DOSTĘPNE MIEJSCA), 10-21.09.2020 (DOSTĘPNE MIEJSCA).
Czas trwania: pobyty 8 dniowe. Wraz z dojazdem wyprawa trwa łącznie 12 dni.
Dojazd: autokar w cenie wyprawy.
Ilość uczestników: 30 osób.
Zakwaterowanie: domki i apartamenty (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: opieka eksperta wędkarskiego przez całą wyprawę.
Cena: od 2000 PLN do 2750 PLN. Cena zależna od dostępnego rodzaju zakwaterowania. Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.11.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku lub apartamencie dla 4-5 osób (7 noclegów).
– łódź wędkarska 5,3 m z silnikiem spalinowym 40 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne). Łódź na 4 osoby.
– przejazd autokarem z przyczepą w obie strony (Polska-Norwegia, Norwegia-Polska).
– przeprawę promem (bez kabin): Świnoujście/Ystad rejs dzienny oraz Ystad/Świnoujście rejs dzienny. Ewentualne wykupienie miejsca w kabinie na promie (około 50 zł/osoba).
– opiekę licencjonowanego pilota wycieczek zagranicznych.
– opiekę eksperta wędkarskiego.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– ubezpieczenie NNW i KL.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
– prześcieradło i poszewki na pościel.
– ręczniki.
Na miejscu istnieje możliwość:
– wykupienia sprzątania końcowego: 600 NOK za domek.
– wypożyczenia pościeli: 150 NOK osoba/tydzień.
Kaucja zwrotna: 500 EUR za łódź i domek (od grupy 4 osobowej).

Prom:
w cenie wyprawy.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!