» Rzeka Białka Tatrzańska – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Rzeka Białka Tatrzańska – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Białka to rzeka, która powstaje wysoko w Tatrach z połączenia Rybiego Potoku i Białej wody. Na całej długości rzeki koryto jest usłane granitowymi otoczakami wymieszanymi ze żwirem. Wyjątkowe otoczenie wraz z bardzo czystą górską woda czynią z niej rzekę o niepowtarzalnym Alpejskim charakterze.  Nigdzie indziej w całej Polsce nie znajdziecie takiej rzeki.

Na Białce, która praktycznie każdego roku zmienia swoje koryto poprzez gwałtowne wezbrania, znaleźć można dosłownie każde stanowiska pstrągów opisywane w popularnych przewodnikach. Silne prądy w połączeniu z licznymi półkami skalnymi tworzą na rzece niezliczoną ilość drobnych wlewek połączonymi z niewielkimi płaniami. Wielkie granitowe otoczaki oraz płyty piaskowca zalegające w korycie rzeki stwarzają Pstrągom idealne miejsca do bytowania. Brzegi rzeki są urozmaicone, łowiąc na płaskim kamieńcu możemy liczyć na częste brania, po kilku krokach zobaczymy w wodzie powalony smrek z naniesionymi na niego gałęziami. To ulubione miejsca grubych pstrągów które walczą tutaj jak nigdzie indziej. Bystre spady niesamowicie mocny nurt, liczne dołki i naniesione krzaki pozwolą naszemu walecznemu pstrągowi na szybkie uwolnienie się z haka. To gratka dla wędkarzy szukających mocnych wrażeń przy holu dzikiej ryby. Nie zabraknie także spokojnych dużych płani, na których praktycznie każdego wieczoru pstrągi zbierają muchy. Nie zapomnę nigdy pewnego wieczoru kiedy to natrafiłem na intensywną rujkę jętki majówki początkiem czerwca. Wielkie, bardzo dobrze widoczne skrzydła tych owadów mknęły niczym żagle na spokojnej płani. Taki widok daje nam pewność że złowimy w tym miejscu mnóstwo ryb. Godzinne łowienie może obdarzyć nas nawet trzydziestką pięknych wypasionych potokowców. Przepiękny spektakl jaki dają pstrągi przy okazji takiej rójki zapada w pamięci do końca życia. Raz za razem wyskakujące z wody ryby przyśpieszają bicie serca. Oprócz pstrągów w rzece występują także sporych rozmiarów lipienie które chętnie zbierają muchy praktycznie  przez cały dzień. Białka to specyficzna rzeka która rządzi się zupełnie innymi prawami niż rzeki na których łowiliśmy do tej pory. Nimfa która na innej wodzie jest zupełnie ignorowana przez ryby tutaj może okazać się przynęta idealna. Krystalicznie czysta woda, nie sprzyja rozwijaniu się robactwa na którym żerują pstrągi. To też prowadzone nimfy są bardzo agresywnie atakowane nawet przez niewielkie pstrążki nazywanymi przez nas potocznie breloczkami. Brzegi rzeki są po obu stronach porośnięte gęstymi lasami świerkowymi, w tle zobaczymy wierzchołki zaśnieżonych gór. Taki obrazek to marzenie każdego wędkarza który oprócz łowienia ryb ceni sobie krajobraz.

Wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem, ukierunkowane na łowienie pstrągów potokowych oraz lipieni w rzece Białka. Ekskluzywne wyprawy indywidualne od 1 do 2 osób. Wyprawy trwające od 1 do kilku dni.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia brodzenie w wodzie w długich spodniobutach.

Rekomendowane metody połowu
Łowimy wyłącznie techniką muchową.

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach na rzekę Białka preferujemy metodę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy rybę z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tej samej ryby.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Noclegi w zależności od preferencji – od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na hotelach SPA.


Umiejscowienie łowiska

Wyprawy realizujemy na rzece Białka Tatrzańska, mniej więcej na odcinku od Jurgów do okolic ujścia rzeki do Zalewu Czorsztyńskiego. Wyprawy rozpoczynają się w różnych miejscach. Wybór miejsca startu należy do przewodnika. Miejsce rozpoczęcia wyprawy jest zależne od wielu czynników, takich jak, np. stan wody na rzece, pogoda, okres roku, intensywność żerowania drapieżników i inne. Dokładne miejsce rozpoczęcia wyprawy ustalamy na około 2-3 dni przed terminem wyprawy.Oferta łowienia z przewodnikiem na rzece Białka Tatrzańska.

Termin: Terminy do ustalenia indywidualnego w sezonie od 01.02 do 30.11.
Czas trwania: od 1 dnia łowienia (8 godzin dziennie) do kilku dni.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód prywatny).
Ilość uczestników: od 1 do 2 osób. Możliwość zorganizowania wyprawy dla większych grup.
Zakwaterowanie: Noclegi są w zależności od preferencji – od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na hotelach SPA. Noclegi są płatne dodatkowo.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: średnia rzeka górska.
Przewodnik wędkarski: profesjonalny przewodnik w cenie podczas całej wyprawy.
Cena:
– 508 zł od osoby za 1 dzień łowienia.
– 716 zł za dwie osoby za 1 dzień łowienia.
Cena skalkulowana została przy powyższych założeniach i w niektórych przypadkach podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– profesjonalny przewodnik wędkarski.
– dojazd przewodnika na miejsce.
– sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo: zakwaterowanie.
We własnym zakresie:
– dojazd na miejsce.
– licencje wędkarskie.
– wyżywienie i napoje.
– ewentualne zakwaterowanie
Na miejscu istnieje możliwość:
Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Transfery z/na łowisko:
Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie z przewodnikiem w Polsce! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!