Jezioro Żarnowiec – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Zapraszamy na jedno i kilkudniowe wyprawy z profesjonalnym przewodnikiem na Jezioro Żarnowiec w poszukiwaniu wielkich szczupaków.

Ekskluzywne wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem, ukierunkowane wyłącznie na połów wielkich szczupaków na Jeziorze Żarnowiec. Ekskluzywne wyprawy dla 1-3 osób. Wyprawy trwające od 1 do kilku dni. Zapraszamy w sezonie od 01.05 do 31.12!

Najlepsza woda szczupakowa w Polsce! Hektary podwodnych łąk, skupiska roślin, głębokie tonie i to co nas interesuje najbardziej – szczupaki. Dobry przewodnik wskaże odpowiednie miejsce, podpowie jakich używać przynęt i w jaki sposób prowadzić przynętę. Nie jest to łatwe, bowiem Żarnowiec rządzi się swoimi prawami.  Stan wody bardzo często się zmienia (działa tu największa w kraju elektrownia pompowo-szczytowa), a wraz z nim szczupakowe miejscówki. Kiedy popłynąć na półmetrową wodę? Kiedy zapuścić wobler lub gumę w toń? A może najlepsze miejsce, to podwodna łąka, a przynęta – guma na odpowiedniej główce? Nasz przewodnik zna odpowiedzi na te pytania. Bądź też przygotowany na solidną dawkę emocji. Sprzęt nie może być ultralight! W tej wodzie pływają prawdziwe krokodyle – tu właśnie możesz dołączyć do grona wędkarzy, którzy mogą pochwalić się metrowym szczupakiem złowionym w Polsce, nie Szwecji. Rekord naszego przewodnika – 130 cm!

Wielu naszych Klientów zaliczyło na tym jeziorze ryby powyżej 120 cm. Były także rodzynki 130+. Wypróbuj swoich sił na tym wspaniałym łowisku!

Powierzchnia Żarnowca to ponad 1400 ha, długość ponad 7 km, szerokość – 2 km. Maksymalna głębokość dochodzi do 20 metrów.  Po połowach, kolejna atrakcja – pozostałości po planowanej w tym miejscu elektrowni atomowej. Jezioro jest przepływowe i znajduje się kilka kilometrów od morza. Przez to jest zdradliwe – często zmienia się pogoda, a fale bywają naprawdę spore. Dysponujemy jednak odpowiednimi łodziami, które umożliwiają bezstresowe łowienia, a w przypadku załamania pogody, szybki powrót na brzeg.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne i mało optymalne. Dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się tylko w określonych miejscach, które doskonale zna nasz przewodnik.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych. Dobrą metodą jest także trolling. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę.

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach na Jezioro Żarnowiec preferujemy metodę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy szczupaka z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tego samego szczupaka. Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-80 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. 


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Jednostka pływająca, na którą zabieramy naszych Gości to duża łódź aluminiowa 5,3 m z silnikiem spalinowym 50 KM. Łódź wyposażona jest w dodatkowy dziobowy silnik elektryczny oraz w profesjonalną elektronikę (dwie echosondy oraz czujnik Panoptix Livescope). Przy większych grupach oferujemy także łodzie aluminiowe 4,05 m z silnikami spalinowymi 20-30 KM oraz łodzie laminatowe 5 m z silnikami spalinowym 50 KM oraz mniejsze jednostki 4,3-5 m z silnikami spalinowymi 5-10 KM. Na naszych jednostkach jest komfortowo i bezpiecznie.

Oczywiście dla naszych Klientów zapewniamy zakwaterowanie, które znajduje się nad samym brzegiem jeziora. Zakwaterowanie proponujemy w naszym pensjonacie, w którym znajduje się także kryty basen. W cenie noclegów są śniadania i jest możliwość wykupienia dodatkowych posiłków. W najbliższym czasie zaproponujemy Państwu zakwaterowanie w naszym nowym ośrodku wędkarskim, który przygotowujemy specjalnie dla Was. Szczegóły w niedalekiej przyszłości. Noclegi są płatne dodatkowo.


Umiejscowienie łowiskaOferta łowienia szczupaków z przewodnikiem na Jeziorze Żarnowiec.

Termin: Terminy do ustalenia indywidualnego w sezonie od 01.05 do 31.12.
Czas trwania: od 1 dnia łowienia (8-10 godzin dziennie) do kilku dni.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód prywatny).
Ilość uczestników: 1-3 osoby. Możliwość zorganizowania wyprawy dla większych grup.
Zakwaterowanie: zapewniamy zakwaterowanie, które znajduje się nad samym brzegiem jeziora. Zakwaterowanie proponujemy w naszym pensjonacie z krytym basenem. W cenie noclegów są śniadania i jest możliwość wykupienia dodatkowych posiłków. Noclegi są płatne dodatkowo.
Wyżywienie: we własnym zakresie. W cenę noclegów wliczone jest śniadanie.
Łowisko: duże jezioro.
Przewodnik wędkarski: profesjonalny przewodnik w cenie podczas całej wyprawy. Roman Kaszlikowski – najlepszy specjalista szczupakowy z Jeziora Żarnowiec.
Cena:
– 608 zł od osoby za 1 dzień łowienia.
– 816 zł za dwie osoby za 1 dzień łowienia.
– przy większych grupach wycena indywidualna.
Cena skalkulowana została przy powyższych założeniach i w niektórych przypadkach podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– profesjonalny przewodnik wędkarski.
– dojazd przewodnika na miejsce.
– łódź z silnikiem spalinowym oraz paliwo.
– sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo: zakwaterowanie.
We własnym zakresie:
– dojazd na miejsce.
– licencje wędkarskie.
– wyżywienie i napoje.
– ewentualne zakwaterowanie
Na miejscu istnieje możliwość:

Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Transfery z/na łowisko:
Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie z przewodnikiem w Polsce! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!