» Rzeka Drwęca – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Rzeka Drwęca – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Drwęca jest prawym dopływem Wisły, płynącym z Garbu Lubawskiego należącego do Wzgórz Dylewskich. Płynie przez Pojezierze Iławskie, dolinę Drwęcy i Kotlinę Toruńską. To jedyna tak długa rzeka w Polsce, która na całym swym biegu stanowi rezerwat przyrody.

Jest to rzeka znajdująca się najbliżej Warszawy, do której wchodzą trocie i łososie. Z Warszawy jedzie się tutaj około 2,5 godziny. Od końca grudnia trocie i łososie zaczynają spływać ze swoich tarlisk. Sezon rozpoczyna się 1 stycznia i trwa do końca sierpnia. W przeciwieństwie do rzek pomorskich, średnia wchodzących ryb do Drwęcy jest dużo większa. Ryby 2-4 kilogramowe są na porządku dziennym. Od kilku lat Drwęca obfituje w łososie, a ich rozmiary są imponujące. Osobniki ważące 6-8 kilogramów nie należą do rzadkości. Drwęca jest dużą i głęboką rzeką. Miejscami ma charakter podgórski. Tutaj łowi się zazwyczaj ciężko ze względu na ilość niesionej wody.

Wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem, ukierunkowane na łowienie troci i łososi w rzece Drwęca. Ekskluzywne wyprawy indywidualne od 1 do 2 osób. Wyprawy trwające od 1 do kilku dni.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk z brzegu. Czasami brodzenie w wodzie w długich spodniobutach.

Rekomendowane metody połowu
Łowimy na spinning lub na muchę.

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach na rzekę Drwęca preferujemy metodę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy rybę z powrotem do wody. Możliwość zabrania 1 ryby na 1 dzień, zgodnie z wymiarem ochronnym.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Noclegi w zależności od preferencji – od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na hotelach SPA.


Umiejscowienie łowiska

Wyprawy realizujemy na rzece Drwęca, na odcinku od miejscowości Lubicz do miejscowości Złotoria. Wyprawy rozpoczynają się w różnych miejscach. Wybór miejsca startu należy do przewodnika. Miejsce rozpoczęcia wyprawy jest zależne od wielu czynników, takich jak, np. stan wody na rzece, pogoda, okres roku, intensywność żerowania drapieżników i inne. Dokładne miejsce rozpoczęcia wyprawy ustalamy na około 2-3 dni przed terminem wyprawy.Oferta łowienia z przewodnikiem na rzece Drwęca (troć/łosoś).

Termin: Terminy do ustalenia indywidualnego w sezonie od 01.01 do 31.08.
Czas trwania: od 1 dnia łowienia (8 godzin dziennie) do kilku dni.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód prywatny).
Ilość uczestników: od 1 do 2 osób. Możliwość zorganizowania wyprawy dla większych grup.
Zakwaterowanie: Noclegi są w zależności od preferencji – od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na hotelach SPA. Noclegi są płatne dodatkowo.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: Średnia rzeka górska.
Przewodnik wędkarski: profesjonalny przewodnik w cenie podczas całej wyprawy.
Cena:
– 508 zł od osoby za 1 dzień łowienia.
– 716 zł za dwie osoby za 1 dzień łowienia.
Cena skalkulowana została przy powyższych założeniach i w niektórych przypadkach podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– profesjonalny przewodnik wędkarski.
– dojazd przewodnika na miejsce.
– sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo: zakwaterowanie.
We własnym zakresie:
– dojazd na miejsce.
– licencje wędkarskie.
– wyżywienie i napoje.
– ewentualne zakwaterowanie
Na miejscu istnieje możliwość:
Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Transfery z/na łowisko:
Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie z przewodnikiem w Polsce! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!