Rzeka Dunajec – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Dunajec to największa i jedna z najpiękniejszych muchowych rzek południowej Polski. Szczególnie warty uwagi jest kilkunastokilometrowy odcinek tej rzeki od ujścia Krośnicy do ujścia Ochotnicy. Dunajec płynie tam wąską doliną otoczoną górami porośniętymi lasem mieszanym. Ma to swój niepowtarzalny urok. Szczególnie jesienią, kiedy stoki Gorców mienią się wszystkimi odcieniami zieleni, czerwieni i żółci. Charakter rzeki na tym odcinku jest bardzo zróżnicowany. Są tutaj naturalne skaliste progi, porywiste bystrza, szybkie i głębokie na ponad półtora metra rynny obramowane głazami, głębokie na kilka metrów rozległe doły ze spokojnym nurtem zwane tutaj „baniami”, oraz kamieniste płanie o zróżnicowanej głębokości. Na ryby możemy liczyć w każdym miejscu.

Najczęściej muszkarze łowią tu pstrągi i lipienie, których na tym odcinku jest pod dostatkiem. Intensywne i regularne zarybienia tymi gatunkami trwają od dawna. Szczególnie jednak wzmogły się od 2008 roku, kiedy to powstał tutaj odcinek specjalny działający według zasady „złów i wypuść”. Łowione tu pstrągi mają przeważnie od 30 do 45 cm. Wcale nie rzadko trafiają się jednak okazy o długości powyżej 60 cm. Tutejsze potokowce mają bardzo szybkie przyrosty i znakomitą kondycję, bo w rzece żyje bogata i różnorodna populacja owadów. Łupem starszych okazów padają też liczne tutaj strzeble i jelce. Przez cały sezon można z dobrym skutkiem stosować wszystkie metody muchowe. Przeważnie najbardziej skuteczne są streamery, nimfy i mokre muchy. Ale i sucha muszka bywa niezastąpiona. Szczególnie podczas masowych wylotów jętek i chruścików.  Lipieni przybywa z roku na rok. Już teraz możemy spotkać się z „kardynałem” o długości powyżej 45 cm. Najskuteczniejszą metodą połowu za dnia jest nimfa, a wieczorami sucha muszka. Oczywiście muszki i metodę w pierwszym rzędzie dobieramy do warunków panujących na łowisku.
Królowymi głębokich dołów i rozległych spokojnych płani są potężne głowacice. Zjadają one najczęściej brzany, klenie, jelce, oraz uklejki występujące sporadycznie w najspokojniejszych miejscach. Legendarna „głowatka” to najcenniejsza muszkarska zdobycz. Przy odrobinie szczęścia można na nią trafić przeczesując głębokie doły i płanie. Najlepiej posłużyć się wtedy ciężkim muchowym zestawem i podać jej duże nimfy, lub wielkie głowacicowe streamery. Bywa też, że głowacica zrobi nam niespodziankę i w głębokim prądzie skubnie nimfę przeznaczoną dla pstrąga czy lipienia. Wtedy trzeba się wykazać najwyższym kunsztem holu, a i tak przeważnie pozostaje tylko szeroko rozkładać ręce. Zresztą, w tak dużej i wartkiej rzece hol każdej zapiętej ryby sprawia wiele frajdy. Ze względu na rozmiary i głębokość Dunajca wskazane jest używanie wysokich woderów z antypoślizgowymi podeszwami. Dunajec to wspaniała rzeka dla każdego, kto chciałby się zmierzyć z wyrośniętym pstrągiem, czy lipieniem, a może nawet zapolować z muchówką na głowacicę. Tu można nałowić się do syta i spotkać niejeden przepiękny okaz. Zapraszamy.

Zapraszamy na wyprawy muchowe na nasze najlepsze łowisko w Polsce – rzekę Dunajec. Nasi przewodnicy specjalizują się w połowie techniką muchową od wielu lat. Nasi przewodnicy zabiorą Cię na najlepsze miejsca.

Wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem, ukierunkowane na łowienie pstrągów potokowych oraz lipieni w rzece Dunajec. Ekskluzywne wyprawy indywidualne od 1 do 2 osób. Wyprawy trwające od 1 do kilku dni.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia brodzenie w wodzie w długich spodniobutach.

Rekomendowane metody połowu
Łowimy wyłącznie techniką muchową.

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach na rzekę Dunajec preferujemy metodę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy rybę z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tej samej ryby.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Noclegi w zależności od preferencji – od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na hotelach SPA.


Umiejscowienie łowiska

Wyprawy realizujemy na rzece Dunajec, mniej więcej na odcinku od Sromowce Wyżne do Tylmanowa. Wyprawy rozpoczynają się w różnych miejscach. Wybór miejsca startu należy do przewodnika. Miejsce rozpoczęcia wyprawy jest zależne od wielu czynników, takich jak, np. stan wody na rzece, pogoda, okres roku, intensywność żerowania drapieżników i inne. Dokładne miejsce rozpoczęcia wyprawy ustalamy na około 2-3 dni przed terminem wyprawy.Oferta łowienia z przewodnikiem na rzece Dunajec.

Termin: Terminy do ustalenia indywidualnego w sezonie od 01.02 do 30.11.
Czas trwania: od 1 dnia łowienia (8 godzin dziennie) do kilku dni.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód prywatny).
Ilość uczestników: od 1 do 2 osób. Możliwość zorganizowania wyprawy dla większych grup.
Zakwaterowanie: Noclegi są w zależności od preferencji – od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na hotelach SPA. Noclegi są płatne dodatkowo.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: Duża rzeka górska.
Przewodnik wędkarski: profesjonalny przewodnik w cenie podczas całej wyprawy.
Cena:
– 508 zł od osoby za 1 dzień łowienia.
– 716 zł za dwie osoby za 1 dzień łowienia.
Cena skalkulowana została przy powyższych założeniach i w niektórych przypadkach podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– profesjonalny przewodnik wędkarski.
– dojazd przewodnika na miejsce.
– sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo: zakwaterowanie.
We własnym zakresie:
– dojazd na miejsce.
– licencje wędkarskie.
– wyżywienie i napoje.
– ewentualne zakwaterowanie
Na miejscu istnieje możliwość:
Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Transfery z/na łowisko:
Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie z przewodnikiem w Polsce! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!