Rzeka Raba – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Raba na odcinku Dobczyce – Gdów to interesujące i bardzo rybne łowisko typu „złów i wypuść” (C&R), którego gospodarzem jest Okręg PZW Kraków. Ta średniej wielkości górska rzeka malowniczo meandruje tutaj pomiędzy wzgórzami. Brzegi porastają drzewa i kępy wikliny. Dno jest przeważnie kamieniste, a miejscami żwirowate. Zdarzają się naturalne przewężenia. Szybkie prądy wymywają pod brzegami głębokie do 1,5 m rynny, które następnie przechodzą w płań – i tak na zmianę od jednego brzegu na drugi. Ponieważ łowisko to leży bezpośrednio poniżej zapory w Dobczycach, woda tutaj jest przez cały rok zimna i dobrze natleniona. Stwarza to dogodne warunki do bytowania pstrągów i lipieni.

W obecnej chwili gatunkiem dominującym jest pstrąg potokowy, którym ten odcinek Raby jest intensywnie zarybiany od kilku lat. Przeważnie łowione są osobniki o długości 30 – 45 cm. Należy jednak być przygotowanym na spotkanie z okazami znacznie przekraczającymi pół metra. Drugą rybą, dla której warto zawitać nad Rabę, jest lipień. Jego populacja z roku na rok staje się coraz większa. Niestety, złowienie osobnika dłuższego niż 35 cm to jeszcze rzadkość. Z innych ryb trafiają się klenie i kapitalne jelce, a także sporadycznie świnki, brzany i bolenie. Na tym łowisku dozwolona jest tylko metoda muchowa. Największe potokowce najłatwiej skusić na streamera. Nimfami możemy skutecznie łowić zarówno pstrągi jak i lipienie. Sucha muszka jest  skuteczna podczas rójek owadów. Znakomitą, a niedocenianą metodą połowu tutejszych ryb jest także mokra muszka. Szczególnie podczas letnich wieczorów. Raba to doskonałe łowisko dla wędkarza, który ma ochotę przeżyć przygodę z dużym pstrągiem. To również dobre miejsce by zacząć swoją przygodę z muchówką bądź podszkolić swe umiejętności.

Wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem, ukierunkowane na łowienie pstrągów potokowych oraz lipieni w rzece Raba. Ekskluzywne wyprawy indywidualne od 1 do 2 osób. Wyprawy trwające od 1 do kilku dni.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia brodzenie w wodzie w długich spodniobutach.

Rekomendowane metody połowu
Łowimy wyłącznie techniką muchową.

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach na rzekę Raba preferujemy metodę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy rybę z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tej samej ryby.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Noclegi w zależności od preferencji – od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na hotelach SPA.


Umiejscowienie łowiska

Wyprawy realizujemy na rzece Raba, mniej więcej na odcinku od Dobczyce do Gdów. Wyprawy rozpoczynają się w różnych miejscach. Wybór miejsca startu należy do przewodnika. Miejsce rozpoczęcia wyprawy jest zależne od wielu czynników, takich jak, np. stan wody na rzece, pogoda, okres roku, intensywność żerowania drapieżników i inne. Dokładne miejsce rozpoczęcia wyprawy ustalamy na około 2-3 dni przed terminem wyprawy.Oferta łowienia z przewodnikiem na rzece Raba.

Termin: Terminy do ustalenia indywidualnego w sezonie od 01.02 do 30.11.
Czas trwania: od 1 dnia łowienia (8 godzin dziennie) do kilku dni.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód prywatny).
Ilość uczestników: od 1 do 2 osób. Możliwość zorganizowania wyprawy dla większych grup.
Zakwaterowanie: Noclegi są w zależności od preferencji – od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na hotelach SPA. Noclegi są płatne dodatkowo.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: średnia rzeka górska.
Przewodnik wędkarski: profesjonalny przewodnik w cenie podczas całej wyprawy.
Cena:
– 508 zł od osoby za 1 dzień łowienia.
– 716 zł za dwie osoby za 1 dzień łowienia.
Cena skalkulowana została przy powyższych założeniach i w niektórych przypadkach podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– profesjonalny przewodnik wędkarski.
– dojazd przewodnika na miejsce.
– sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo: zakwaterowanie.
We własnym zakresie:
– dojazd na miejsce.
– licencje wędkarskie.
– wyżywienie i napoje.
– ewentualne zakwaterowanie
Na miejscu istnieje możliwość:
Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Transfery z/na łowisko:
Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie z przewodnikiem w Polsce! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!