» Rzeka Warta – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Rzeka Warta – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Zapraszamy na jedno, dwu lub kilkudniowe wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem na rzekę Wartę w poszukiwaniu Króla rzeki – suma. Oczywiście istnieje możliwość łowienia także innych gatunków ryb, takich jak sandacz, szczupak, boleń.

Warta na odcinku Konin – Śrem, jest bardzo zróżnicowana. Napotkamy tu odcinki uregulowane, jak i zupełnie dzikie. Te uregulowane – dotknięte „zębem czasu” – charakteryzują się sporą liczbą kamienisto-faszynowych, krótkich główek – stanowiących doskonałą ostoję ryb drapieżnych. Zagłówkowe doły stanowią ideale kryjówki dla „wąsatych zbirów”, które nierzadko zapuszczają się również na głębokie przelewy dzieląc je z sandaczami i boleniami. Na odcinku Konin – Śrem występuje sporo śródrzecznych kamienistych raf, a także mnóstwo dzikich burt – skrywających chyba każdego drapieżnika.

Meandrująca rzeka i występujące nań ostre zakręty tworzą przepiękne, dzikie piaszczyste łachy, przy których w głębokich rynnach skrywają się największe warciane drapieżniki, które w nocy bardzo chętnie zapuszczają się na płycizny. Pośród kompleksów leśnych, które przecina rzeka występują dzikie nie dotknięte ręką człowieka zwaliska, które kryją wszystkie gatunki ryb występujących w rzece. Kręte i długie zakręty nierzadko ujarzmiają kamienisto- faszynowe opaski, przy których liczyć możemy na spotkanie z sumem, sandaczem, boleniem, kleniem, a także warcianą brzaną, która doskonale sprawdzi nasz sprzęt. Miejscami, których nie można omijać są okolice przepraw promowych, występujących dość licznie na omawianym odcinku.

Ekskluzywne wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem, ukierunkowane przede wszystkim na połów sumów na rzece Warta. Wyprawy indywidualne dla jednej osoby! Wyprawy trwające od 1 do kilku dni (z noclegami na dzikim brzegu). Zapraszamy w sezonie od 01.06 do 30.09! W czasie „sumowej pauzy” możliwość zapolowania na sandacza, szczupaka, bolenia.

Dzięki przygotowaniu pedagogicznemu naszego przewodnika możliwość połowu również dla dzieci i młodzieży. Wyprawy z elementami survivalu.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wodujemy się w różnych miejscach ze względu na stan wody, inne czynniki oraz sukcesywność żerowania drapieżnika. Nasi przewodnicy najlepiej wiedzą na jakim odcinku rzeki łowić w danym okresie. Na niektóre miejsca dojeżdżamy samochodem.

Rekomendowane metody połowu
Sumy łowimy różnymi technikami w zależności od stanu wody w rzece oraz danego okresu w sezonie. Łowimy z łodzi na spinning i na trolling. Dla zainteresowanych możliwość połowu innych drapieżników metodą spinningową oraz nowość połów rzecznych drapieżników aktywnym spinningiem w dryfie!

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach na rzekę Wartę preferujemy metodę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy rybę z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tej samej ryby.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Jednostka pływająca, na którą zabieramy naszych Gości, to łódź 4,05 m z silnikiem spalinowym 20 KM. Łódź wyposażona dodatkowo w silnik elektryczny i profesjonalną echosondę, a także wymagane środki asekuracyjne. Na jednostce tej jest komfortowo i bezpiecznie.

Noclegi są w formie biwaku na dzikim brzegu lub na wyspach. Sprzęt biwakowy (namiot, karimata, śpiwór) są we własnym zakresie. Jest możliwość wypożyczenia sprzętu biwakowego (namiot, karimata) za dodatkową opłatą.


Umiejscowienie łowiska

Wyprawy realizujemy głównie na odcinku Warty od Konina w dół rzeki do miejscowości Śrem. Wyprawy rozpoczynają się w różnych miejscach. Wybór miejsca startu należy do przewodnika. Miejsce rozpoczęcia wyprawy jest zależne od wielu czynników, takich jak, np. stan wody na rzece, pogoda, okres roku, intensywność żerowania drapieżników i inne. Dokładne miejsce rozpoczęcia wyprawy ustalamy na około 2-3 dni przed terminem wyprawy.Oferta łowienia z przewodnikiem na rzece Warcie.

Termin: terminy do ustalenia indywidualnego w sezonie od 01.06 do 30.09.
Czas trwania: od 1 dnia łowienia (8-10 godzin dziennie) do kilku dni.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód prywatny) lub ewentualny transport z przewodnikiem z miejscowości Konin, Słupca, Września.
Ilość uczestników: 1 osoba.
Zakwaterowanie: noclegi są w formie biwaku na dzikim brzegu lub na wyspach.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: średnia rzeka nizinna.
Przewodnik wędkarski: profesjonalny przewodnik w cenie podczas całej wyprawy. Przewodnik: członek zespołu Team Dragon, tester sprzętu, pasjonat aktywnego połowu warcianych sumów Łukasz Adamiak
Cena:
ŁOWIENIE AKTYWNE (1 dzień łowienia – trolling, spinning, spinning w dryfie):
– 608 zł od osoby za 1 dzień łowienia.
Cena skalkulowana została przy powyższych założeniach i w niektórych przypadkach podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– profesjonalny przewodnik wędkarski.
– dojazd przewodnika na miejsce.
– łódź z silnikiem spalinowym oraz paliwo.
– sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– odbiór klienta ze wskazanego miejsca – według ustaleń z przewodnikiem.
We własnym zakresie:
– dojazd na miejsce.
– licencje wędkarskie.
– wyżywienie i napoje.
– sprzęt biwakowy (namiot, karimata, śpiwór) w przypadku wypraw z noclegiem.
Na miejscu istnieje możliwość:
– wynajęcia namiotu oraz karimaty 35 zł osoba/doba.

Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Transfery z/na łowisko:
Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie z przewodnikiem w Polsce! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!