» Rejon Orebro (Jezioro Hjälmaren i okoliczne jeziora) – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Rejon Orebro (Jezioro Hjälmaren i okoliczne jeziora) – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Zapraszamy na jedno i kilkudniowe wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem w rejonie Orebro, m.in. na Jezioro Hjalmaren oraz na inne okoliczne jeziora w poszukiwaniu szczupaków, okoni i sandaczy. Najlepsze wody szczupakowe są w Waszym zasięgu. Piękne okonie w każdym z łowisk oraz sandacze występujące na określonych jeziorach.

Jezioro Hjälmaren leży w południowej Szwecji. Jest to wielkie jezioro – czwarty pod względem wielkości akwen w tym kraju. Jego powierzchnia to około 484 km², a długość to około 60 km. Hjälmaren jest pięknym jeziorem o kulistym kształcie,  ze sporą liczbą wysp. Jezioro otaczają je lasy, łąki i mokradła, pełne ptaków i dzikiej zwierzyny, tworzące bardzo rozległy rezerwat przyrody. Nad jeziorem jest sporo domków letniskowych, ale te zapełniają się głównie w sezonie letnim, czyli w lipcu i sierpniu. Poza sezonem jest cicho i spokojnie. Pomimo swych rozmiarów jezioro Hjälmaren należy do dość płytkich akwenów. Głębokość maksymalna jeziora to 22 metry, ale średnia głębokość oscyluje w granicach 6 metrów. Na jeziorze jest dużo podwodnych skał, wystających z wody głazów, a także urokliwych trzcinowych zatok, których spore obszary pokrywają liście grążeli. Te miejsca to wymarzone siedliska szczupaków, które są najpopularniejszym celem przybywających tu wędkarzy. W niektórych okresach, szczególnie w maju i późną jesienią, gdy roślinność zanurzona nie utrudnia tak łowienia, można liczyć na prawdziwe szczupakowe żniwa, a okazy przekraczające metr długości nie należą do rzadkości.  Poza szczupakiem licznie występuje tu sandacz oraz okoń, które szczególnie w cieplejszych miesiącach, jest atrakcyjnym uzupełnieniem dla szczupaków. Zapraszamy także na inne okoliczne jeziora. Nasz przewodnik wybiera odpowiednie jezioro w danym okresie sezonu.

Ekskluzywne wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem, ukierunkowane na połów szczupaków, okoni lub sandaczy. Ekskluzywne wyprawy dla 1-4 osób. Wyprawy trwające od jednego do kilku dni. Zapraszamy w sezonie od kwietnia do listopada.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne i mało optymalne. Dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się tylko w określonych miejscach, które doskonale zna nasz przewodnik.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych. Dobrą metodą jest także trolling. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka lub 1 sandacza na osobę w rozmiarze 50-70 cm lub kilka okoni. Wszystkie pozostałe ryby wypuszczamy z powrotem do wody. 


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości jest profesjonalna łódź wędkarska aluminiowa 5,5 m z silnikiem spalinowym 115 KM. Łódź przewodnika jest wyposażona w profesjonalną echosondę. Na naszej jednostce jest komfortowo i bezpiecznie.

Oczywiście dla naszych Klientów zapewniamy zakwaterowanie. Noclegi w zależności od preferencji – od standardowych domków typowych dla tego rejonu Szwecji, poprzez poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na zakwaterowaniu w domu naszego przewodnika.


Umiejscowienie łowiska

Wyprawy realizujemy w rejonie Orebro na różne jeziora z tego rejonu Szwecji. Wyprawy rozpoczynają się w różnych miejscach. Wybór miejsca startu należy do przewodnika. Miejsce rozpoczęcia wyprawy jest zależne od wielu czynników, takich jak, np. pogoda, okres roku, intensywność żerowania drapieżników i inne. Dokładne miejsce rozpoczęcia wyprawy ustalamy przed terminem wyprawy.Oferta łowienia z przewodnikiem w rejonie Orebro na jeziorach z tego rejonu w Szwecji.

Termin: Terminy do ustalenia indywidualnego w sezonie od kwietnia do listopada.
Czas trwania: od 1 dnia łowienia (8-10 godzin dziennie) do kilku dni.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód prywatny lub samolot).
Ilość uczestników: 1-4 osoby. Możliwość zorganizowania wyprawy dla większych grup.
Zakwaterowanie: noclegi są w zależności od preferencji – od standardowych domków typowych dla tego rejonu Szwecji, poprzez poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na zakwaterowaniu w domu naszego przewodnika. Noclegi są płatne dodatkowo.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: duże i mniejsze jeziora.
Przewodnik wędkarski: profesjonalny przewodnik w cenie podczas całej wyprawy. Najlepszy specjalista w tym rejonie Szwecji.
Cena:
– 5000 SEK za 1 dzień łowienia (1-4 osoby na łodzi).
Cena skalkulowana została przy powyższych założeniach i w niektórych przypadkach podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– profesjonalny przewodnik wędkarski.
– dojazd przewodnika na miejsce.
– łódź z silnikiem spalinowym oraz paliwo.
– sprzęt wędkarski oraz przynęty.
Płatne dodatkowo:
– zakwaterowanie.
– obowiązkowe ubezpieczenie NNW i KL w cenie 1,8 EUR za osoba/dzień.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł osoba/cały pobyt.
– licencje wędkarskie (w zależności od łowiska).
We własnym zakresie:
– dojazd na miejsce.
– wyżywienie i napoje.
Na miejscu istnieje możliwość:

Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Transfery z/na łowisko:
Organizujemy transfery z/na lotnisko oraz transfery z/na łowiska. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825. 

 


Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie z przewodnikiem w Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!