» Laponia – Rejon Gafsele – pakiety

Laponia – Rejon Gafsele – pakiety

Wyprawy wędkarskie na ryby do szwedzkiej Krainy Marzeń. Szwedzka Laponia na ogół kojarzy się z surowym krajobrazem, ciężkim klimatem i… z wędkarskim Eldorado! Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, wprowadzamy do oferty nowe łowisko zlokalizowane w tej bajecznej krainie, o której krążą już prawdziwe legendy.

Nasza baza znajduje się około 500 km na północ od Sztokholmu w Laponii, a dokładniej w rejonie Gafsele. Jednym z największych plusów takiej lokalizacji jest znikoma presja wędkarska, a co za tym idzie niemal 100% gwarancja udanych połowów! Głównym łowiskiem, które chcielibyśmy Państwu zaoferować jest rzeka Ångermanälven. W naszym zasięgu znajduje się przeszło 60 kilometrowy jej odcinek! Jest to łowisko absolutnie niezwykłe, zupełnie nie przypominające naszych rodzimych rzek. Uciąg wody w rzecze jest na tyle spokojny, że pozwala bez przeszkód spinningować stosunkowo lekkimi, nieprzeciążonymi wabikami. Topografia  Ångermanälven jest niepowtarzalna – na całym swym przebiegu jest poprzecinana tysiącami wysp, wysepek i kamiennych raf, co stwarza doskonałe warunki do połowu ryb.

Laponia - Szwecja - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do Szwecji

Wody rzeki Ångermanälven obfitują w szczupaki, których długość nierzadko przekracza magiczne 100 cm. Ryby nie są co prawda równie grube co ich szkierowi kuzyni, jednak bez problemu dorównują im pod względem kondycji! Szczupaki, których długość oscyluje w przedziale 80-90 cm są codziennością, zaś dla większości wędkarzy liczą się jedynie „metrówki” – i nie bez powodu! W najlepszym okresie, tj. od czerwca do końca sierpnia łowionych jest kilka ponad metrowych ryb dziennie!

Gra jest więc warta świeczki, trzeba jednak pamiętać o odpowiednim doborze przynęt. Na początku sezonu (tj. w czerwcu) świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju jerki i duże gumy, zaś wraz z nastaniem lata coraz lepiej sprawdzają się duże powierzchniowe przynęty. Taki stan rzeczy wiąże się nie tyle ze zmianą zajmowanych przez szczupaki stanowisk, co z dość bujnie rozwijającą się roślinnością podwodną. Najlepsze miejscówki stanowią wszelkiego rodzaju załamania nurtu i nieco oddzielone od głównego nurtu zakola. Warto również obławiać blaty i spadki bezpośrednio sąsiadujące z śródrzecznymi wyspami.

Jako, że naszym podstawowym łowiskiem jest rzeka, możemy liczyć na kontakt z innymi gatunkami ryb niż tylko szczupak. W Gafsele występuje bardzo liczna populacja okoni. Okonie w rozumieniu tutejszych wędkarzy oznaczają pasiaki, których długość przekracza 40 cm. Oznacza to, że szansa na spotkanie z 50 centymetrowym garbusem jest więcej niż tylko realna!

Laponia - Szwecja - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do Szwecji

Poza okoniami, wody  Ångermanälven obfitują w jazie, pstrągi i lipienie. Co ciekawe, nawet te najbardziej szlachetne ryby przez cały sezon (czerwiec-wrzesień) bardzo dobrze reagują zarówno na przynęty spinningowe, jak również na sztuczne muchy.

Poza łowieniem w rzece, istnieje również możliwość łowienia w leśnych jeziorkach, które zamieszkiwane są przez okazowe lipienie i pstrągi potokowe. Wycieczkę nad którykolwiek z leśnych zbiorników należy wcześniej uzgodnić i zaplanować z właścicielem ośrodka, który przez cały Państwa pobyt znajduje się na miejscu. Istnieje również możliwość skorzystania z usług lokalnych przewodników wędkarskich.

Zapraszamy na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się niedaleko ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na domek w rozmiarze 45 – 75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy profesjonalne aluminiowe łodzie długości 3,9 m i 4,15 m, wyposażone w 4-suwowe silniki spalinowe o mocy 4-5 KM. Łodzie wyposażone są w echosondę, silnik elektryczny, dryfkotwę i mapy batymetryczne.

Zakwaterowanie odbywa się w bardzo komfortowych domkach 4 osobowych, o powierzchni wahającej się od 45 do 55 m2. W każdym z domków znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, w której znajduje się lodówka, zamrażarka, mikrofalówka oraz pełna zastawa ze sztućcami. Ponadto każdy z domków posiada dwie oddzielne sypialnie, wyposażone w dwa pojedyncze lub podwójne łóżka. W łazienkach znajduje się pełen węzeł sanitarny, tj. prysznic i WC.

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Laponii

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Laponii

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Laponii


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania w Gafsele w Szwecji (pakiety).

Termin: maj-wrzesień.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od soboty.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 4 osób. Ilość uczestników w zależności od ilości, wielkości i konfiguracji domków oraz łodzi.
Zakwaterowanie: domki (pokój dzienny, dwie oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: rzeka oraz rozlewiska rzeki.
Przewodnik wędkarski: 1 dzień łowienia z przewodnikiem jest w cenie pakietu. Na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika na kolejne dni.
Cena: 2500 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 10000 PLN za 4 soby). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 01.03.2017 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku 4 osobowym (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 3,9-4,15 m z silnikiem spalinowym 4-5 KM (łódź wyposażona w echosondę, silnik elektryczny, dryfkotwę i mapy batymetryczne).
– 1 dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim.
– pościel.
– ręczniki.
– sprzątanie końcowe.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: brak.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!