» Laponia – rzeka Muonio – łosoś/pstrąg/lipień – pakiety

Laponia – rzeka Muonio – łosoś/pstrąg/lipień – pakiety

W sercu dziczy, gdzie marzenia się spełniają. Są miejsca, o których jeszcze niewielu wędkarzy słyszało, a jeszcze mniej miało okazję tam łowić. Bez wątpienia można je uznać za prawdziwe perełki, których powinno strzec się jak oka w głowie… Przez długi czas szukaliśmy bazy, która spełniłaby powyższe kryteria aż w końcu trafiliśmy na istny diament. Z dumą przedstawiamy Państwu ekskluzywny lapoński ośrodek, który można uznać, że skupia w sobie wędkarską esencję niemal całej Skandynawii!

Oferujemy niewielki ośrodek zlokalizowany tuż przy szwedzko-fińskiej granicy w rejonie, gdzie cywilizacja i masowe wypraw wędkarskie nie odcisnęły jeszcze swego piętna. Kameralnego charakteru miejscu przydaje niewielka ilość przyjmowanych Gości, a także fakt, że ośrodek jest zarządzany przez rodzinę wędkarskich entuzjastów. Ośrodek mieści się w pobliżu granicznej rzeki Muonio/Etuvayla, będącej jednocześnie podstawowym łowiskiem wędkarzy odwiedzających te rejony. Jedną z herbowych ryb łowionych w wodach Muonio-Etuvayla jest łosoś. Zasobność wód tej urokliwej rzeki porównywana jest do legendarnej Morrum. Są również tacy, którzy twierdzą, że rzeka już dawno zdeklasowała szwedzką bliźniaczkę. Jedno jest pewne – łososie w Muonio/Etuvayla są, jest ich dużo i na pewno są duże okazy! Poza samymi rybami warto znaleźć chwilę, by móc rozkoszować się cudowną scenerią, w jakiej przyjdzie nam łowić, gdy odwiedzimy to miejsce. Rzeka usiana jest różnego rodzaju głazami, tworzącymi naturalne stopnie i „mini wodospady”, co dodatkowo podkreśla jej dziki, surowy charakter. Szum wartko płynącej rzeki, przecinającej sosnowy las, przesycony zapachem żywicy i świergotem ptaków to wspomnienia, które na długo pozostają w pamięci po wizycie nad Muonio/Etuvayla.

Łosoś Laponia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Szwecji

Samą rzekę można śmiało nazwać muszkarskim poligonem, bowiem jest to jedyna dopuszczalna metoda na większości jej odcinków. Łowiąc w towarzystwie lokalnych przewodników, których opiekę przez cały pobyt zapewniamy, możemy liczyć na styczność nie tylko z wielkim łososiem, lecz także okazałym (tzn. ponad 50 centymetrowym) lipieniem. Warto wspomnieć, że wielkość łowionych „kardynałów” na ogół oscyluje w granicach 40 cm, a populacja tych ryb jest wyjątkowo liczna w wodach Muonio. Podczas łowienia lipieni świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju nimfy, zaś najłowniejsze muchy można kupić od przewodnika. Z kolei podczas połowu łososi, warto uzbroić się w różnej maści streamery. O wszelkie szczegóły technicznie nie musimy się martwić, bowiem przez cały okres pobytu w ośrodku przebywa z nami i służy radą lokalny przewodnik. W rzece oczywiście nie brakuje pięknych i dużych pstrągów potokowych.

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Laponia

Nasz ośrodek to nie tylko urokliwe rzeki o wartkim nurcie. W bliskim sąsiedztwie ośrodka znajduje się kilkanaście jezior, do których dostęp mają tylko nasi Goście i Gospodarze ośrodka. Wody tych łowisk obfitują w szczupaki i okonie, o jakich często słyszy się tylko opowieści. Z racji dzikiego i niemal dziewiczego charakteru łowisk mamy okazję nałowić się do bólu rąk. Ryby z jezior naprawdę nie wybrzydzają! Jerki, gumy, obrotówki – wszystkie te wabiki są skuteczne, a co szczególnie ważne, ryby niezmiernie rzadko odmawiają współpracy. Dodatkowym atutem łowisk jest ich niewielka głębokość, dzięki czemu możemy oglądać spektakularne ataki ryb na nasze przynęty! Zapraszamy na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji


Dostępność łowiska
Wędkowanie w rzece. Wskazane brodzenie w spodniobutach. Transfery na łowisko samochodem przewodnika są wliczone w cenę wyprawy. W okolicy można także łowić na pobliskich jeziorach, ale tylko za zgodą właściciela ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu łososi, pstrągów potokowych oraz lipieni jest sztuczna mucha. Na wielu odcinkach rzeki można łowić także na spinning. Na pobliskich jeziorach można łowić szczupaki i okonie na spinning, casting oraz na sztuczną muchę.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 łososia, 1 pstrąga lub 1 lipienia. Wszystkie pozostałe ryby wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Na miejscu łowicie Państwo z profesjonalnym przewodnikiem wędkarskim. Przewodnik jest do Państwa dyspozycji od momentu Waszego przyjazdu do ośrodka. Przewodnik łowi z Państwem przez 5 dni, po 6 godzin dziennie.

Goście są zakwaterowywani w przestronnych, w pełni umeblowanych drewnianych domkach. W każdym z nich znajduje się  niewielka lodówka, mikrofalówka i inne niezbędne akcesoria kuchenne. Ponadto domki mają osobną łazienkę z WC i prysznicem. Na wyposażeniu znajduje się również suszarka do ubrań. Ilość łóżek w domkach zależy od ich powierzchni, tak więc w mniejszych znajdują się 2 łóżka, zaś w większych jest ich 4.

Wyprawy wędkarskie do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Laponia łososie

Wyprawy wędkarskie do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Laponia łososie


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na rzece Muonio/Etuvayla w Szwecji (pakiety).

Termin: maj-wrzesień. Szczyt sezonu łososiowego od 15.06 do 31.07.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od soboty.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + transfery z/na lotnisko w cenie wypraw).
Ilość uczestników: od 2 osób. Ilość uczestników w zależności od ilości, wielkości i konfiguracji domków.
Zakwaterowanie: domki (pokój dzienny, sypialnia, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: pełne wyżywienie jest wliczone w cenę wyprawy – śniadanie, lunch w trakcie łowienia oraz obiadokolacja. Napoje we własnym zakresie.
Łowisko: rzeka łososiowa oraz pobliskie jeziora.
Przewodnik wędkarski: 5 dni łowienia z przewodnikiem jest w cenie pakietu (po 6 godz. dziennie).
Cena: 8200 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 32800 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie EUR z dnia 01.03.2017 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku 4 osobowym (7 noclegów).
– 5 dni łowienia z przewodnikiem wędkarskim (po 6 godz. dziennie).
– pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, obiadokolacja). Wyżywienie bez napoi.
– licencje wędkarskie.
– transfery z/na lotnisko.
– transfery z/na łowisko
– pościel.
– ręczniki.
– sprzątanie końcowe.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: brak.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!