» Laponia – Rejon Stensele – pakiety

Laponia – Rejon Stensele – pakiety

Północna Szwecja wiąż stanowi dziki i częściowo nieodkryty obszar. Presja wędkarska jest praktycznie znikoma. Na wyprawy wędkarskie docierają tu raczej niewielkie, kameralne grupy wędkarzy niż te, znane z południa Szwecji. Jednak nawet tu, na północy, są miejsca, które zasługują na szczególną uwagę i z pewnością zalicza się do nich rejon Stensele.

Ciężko mówić o jednym konkretnym jeziorze, ponieważ Goście naszego ośrodka mogą łowić w przeszło trzydziestu wodach o odmiennym charakterze. Gospodarze wodują łodzie na łowiskach, na których w danym momencie aktywność drapieżników jest największa, ciężko więc myśleć o porażce! W Stensele szczególnie ważne jest indywidualne podejście do potrzeb każdego z łowiących, tak więc istnieje możliwość wyboru akwenu odpowiadającego preferencjom wędkarza.

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do Szwecji

Łowiska położone są w różnej odległości od ośrodka – od kilku, aż po 40 km (najdalsze łowiska, będące prawdziwymi perełkami leżą w odległości aż 100 km). Profil dostępnych wód jest przeróżny – od niewielkich, kilkudziesięcio hektarowych płytkich, gęsto zarośniętych jeziorek, aż po duże, rynnowe jeziora będące prawdziwym wędkarskim tyglem. Oczywiście nie brakuje też wód o pośrednim, nieco bardziej umiarkowanym charakterze, których powierzchnia nie przekracza 600-700 hektarów, zaś maksymalna głębokość nie przekracza 10 metrów. Wszystkie te łowiska łączy jedna, wspólna cecha – są położone w pięknej, dzikiej i nieskażonej cywilizacją scenerii, gdzie na chwilę można zapomnieć o trudach dnia codziennego i bez reszty oddać się naszemu ukochanemu hobby. Czy może być coś piękniejszego niż szum drzew, śpiew ptaków i… wściekła ryba po „drugiej stronie zestawu”?

Wody otaczające Stensele są domem dla większości gatunków ryb występujących w Szwecji. Jeśli chodzi o drapieżniki, na szczególną uwagę zasługują szczupaki, których populacja rozrosła się w okolicznych wodach do nieprzyzwoitych wręcz rozmiarów.

Poza szczupakami w jeziorach i rzekach licznie występują wszelkiej maści łososiowate – od pstrąga tęczowego, poprzez palię, aż po wielkie łososie. Nie można też zapominać o lipieniach, okazałych okoniach i ogromnych siejach (w tym roku pobito wcześniej ustanowiony rekord o 0,5 kg – złowiono sieję o masie 5,5 kg!). Generalnie, ryby łowione w Stensele nie należą do maluchów – największy tęczak złowiony w tym sezonie ważył aż 9,8 kg, zaś największy szczupak sezonu mierzył 128 cm. Zapraszamy na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji


Dostępność łowiska
Dostęp do jezior zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów. W zależności od charakteru rzeki, łowi się z łodzi lub z brzegu. Dobre łososiowe rzeki są dostępne z brzegu.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Na jeziorach dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Zarówno na jeziorach, jak i na rzekach, drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Na łowiskach w rejonach Stensele nie ma specjalnych ograniczeń, co do zabierania złowionych ryb. Jednak prosimy Was o umiar i rozsądek w tym względzie. Prosimy także o zabieranie ryb na potrzeby bieżącego spożycia. Prosimy nie mrozić ryb i nie zabierać ich ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji wędkarzy zostają oddane laminatowe łodzie długości 4,5 m, wyposażone w silniki spalinowe mocy 5 KM. Za dodatkową opłatą, istnieje także możliwość wynajęcia większej 4 osobowej jednostki wyposażonej w silnik o mocy 100 KM i niezbędną wędkarską elektronikę.

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy zakwaterowanie w przestronnych apartamentach, mieszczących od 2 do 8 osób. Każdy z apartamentów ma oddzielne sypialnie wyposażone w pojedyncze łóżka. Ponadto każdy z nich ma własną w pełni wyposażoną kuchnię (znajduje się w niej mikrofalówka, lodówka, piekarnik, ekspres do kawy) z jadalnią. Apartamenty mają ponadto oddzielne łazienki z WC i prysznicem. Na terenie obiektu znajdują się dodatkowo: bania, sauna, siłownia i miejsce do odpoczynku. Przed skorzystaniem z dodatkowych udogodnień, prosimy skontaktować się z obsługą bazy w celu ustalenia kosztów skorzystania z tych dodatkowych udogodnień. Ponadto w każdym apartamencie znajduje się dokładny cennik dodatkowych udogodnień.

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Rejon Stensele

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do Szwecji

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do Szwecji


Umiejscowienie ośrodka

 Oferta wędkowania w rejonie Stensele w Szwecji (pakiety).

Termin: maj-wrzesień.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 osób. Ilość uczestników w zależności od ilości, wielkości i konfiguracji apartamentów oraz łodzi.
Zakwaterowanie: apartamenty (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zamówienia wszystkich posiłków na miejscu.
Łowisko: jeziora oraz rzeki.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 1810 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 3 osobach uczestniczących (łącznie 5430 PLN za 3 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie EUR z dnia 01.03.2017 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w apartamencie 3 osobowym (7 noclegów).
– łódź wędkarska 4,5 m z silnikiem spalinowym 5 KM (łódź wyposażona w kotwicę, wiosła i mapy batymetryczne). Istnieje możliwość wynajęcia łodzi z silnikiem 100 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter, GPS).
– pościel.
– ręczniki.
– sprzątanie końcowe.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– na niektóre łowiska wymagane jest wykupienie dodatkowej licencji.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
– za dodatkową opłatą można zamówić wyżywienie na miejscu.
Kaucja zwrotna: brak.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!