» Rzeka Pad (Po) – Polska baza wędkarska – pakiety

Rzeka Pad (Po) – Polska baza wędkarska – pakiety

Rzeka Pad (Po)– rzeka w północnych Włoszech. Najdłuższa i największa rzeka tego kraju. Źródła Padu znajdują się w Pian del Re na terenie gminy Crissolo, na wysokości 2022 m n.p.m. u stóp Monte Viso w Alpach Kotyjskich. Rzeka Pad przepływa przez wyżynę Monferrato i tworzy naturalną granicę dwóch regionów – Lombardii i Emilii-Romanii. Następnie płynie z zachodu na wschód żyzną Niziną Padańską. Uchodzi do Morza Adriatyckiego w pobliżu Wenecji tworząc deltę, która jest jedną z najbardziej rozbudowanych w Europie. Delta ta, zaczynająca się już w pobliżu Ferrary, ma powierzchnię ok. 380 km². Liczy 14 ramion podzielonych na 5 grup: Po di Levante, Po di Maestra, Po delle Tolle, Po di Goro e di Gnocca, Po della Pilla. Rzeka Pad (Po) słynie z największych okazów suma na Świecie! Poza tym zamieszkują ją wielkie ilości sandaczy, dzikich karpi, brzan oraz cefali. 

Zapraszamy w okolice miejscowość Coltaro w prowincji Parma do PIERWSZEJ CAŁKOWICIE POLSKIEJ BAZY WĘDKARSKIEJ nad rzeką Pad (Po). Zakwaterowanie w w namiotach 1-4 osobowych. Na miejscu oferujemy łodzie z silnikami spalinowymi, przystosowane do połowów sumów i innych gatunków ryb. Oferujemy pełen sprzęt wędkarski do połowu sumów.

Wyprawy na ryby nad Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na suma

Główną i największą atrakcją rzeki Pad we Włoszech są oczywiście ogromne sumy. Największe sumy na Świecie! Wszystkie ostatnie rekordy Świata w połowie tego gatunku są z rzeki Pad. Na Padzie istnieje realna szansa złowienia suma o wadze 150 kg. Regularnie łowione są ryby 250-260 cm i większe. Chyba nikomu nie trzeba mówić, że sum to ogromnie silny przeciwnik. Nad rzekę Pad zjeżdżają się łowcy sumów z całego Świata, bo jest to jedno z najlepszych łowisk tego gatunku. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.

Poza sumami, dużą atrakcją rzeki Pad są sandacze. W tym łowisku żyją duże ilości tego drapieżnika. W dobrym okresie można złowić kilkadziesiąt sztuk w ciągu jednego dnia. Najczęściej łowione są średnie ryby, ale trafiają się prawdziwe okazy. Najlepszy okres połowów: od września do końca kwietnia.

Oczywiście niewątpliwą atrakcją rzeki Pad są wielkie karpie oraz bardzo liczne brzany. Żyje ich tam ogromna ilość. Dorastają do bardzo dużych rozmiarów. Realną szansą jest złowienie ponad 30 kilogramowego karpia i ponad 10 kg brzany. W dobrych okresach łowi się dużo karpi i najczęściej padają okazy powyżej 10 i 15 kilogramów. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Do niektórych miejsc można także dojechać samochodem. W wielu miejscach łowi się z brzegu. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się już niedaleko ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Sumy i karpie łowi się głównie z brzegu technikami stacjonarnymi. Sumy łowi się także na spinning i na trolling lub techniką vertical oraz z użyciem kwoka. Podstawową metodą połowu sandaczy jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Rekomendujemy, aby wszystkie sumy zostały wypuszczone z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać 2 sandacze na osobę dziennie. Wszystkie pozostałe sandacze wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia z Włoch.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości są 2 duże łodzie 5,5 m (jedna łódź na 1-4 osoby) przystosowane do łowienia sumów i innych gatunków ryb. Łodzie wyposażone są w silniki spalinowe 40 KM. Każda z łodzi wyposażona jest w echosondę oraz namiot dziobowy. Do dyspozycji naszych Gości są także nieduże pontony, wyposażone w silniki spalinowe 5 KM, które posłużą do wywożenia zestawów przy łowieniu stacjonarnym. Nasze środki pływające posiadają ubezpieczenie OC.

Zakwaterowanie w dużych specjalistycznych namiotach (2-3 osobowych) – namiot do spania (2-3 osobowy), łóżka karpiowe, moskitiery na łóżka, śpiwory, krzesła rozkładane z oparciem, parasol. Do dyspozycji naszych Gości udostępniamy także naszą bazę – do dyspozycji łazienka z prysznicem, ubikacja, miejsce do odpoczynku (wiszące hamaki) oraz miejsce na posiłek (duża ława z krzesłami).

Ewentualnie osoby potrzebujące wygody mogą zakwaterować się w pobliskim hotelu. Oczywiście służymy pomocą w dokonaniu rezerwacji hotelu.

Wyprawy na ryby nad Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sumy

Wyprawy na ryby nad Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sumy


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na rzece Pad we Włoszech (pakiety).

Termin: luty-listopad.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód lub samolot + wynajem samochodu na miejscu lub transfery z/na lotnisko).
Ilość uczestników: od 1 osoby. Maksymalna ilość uczestników 12.
Zakwaterowanie: duże specjalistyczne namioty (2-3 osobowych) – namiot do spania (2-3 osobowy), łóżka karpiowe, moskitiery na łóżka, śpiwory, krzesła rozkładane z oparciem, parasol. Do dyspozycji naszych Gości udostępniamy także naszą bazę – do dyspozycji łazienka z prysznicem, ubikacja, miejsce do odpoczynku (wiszące hamaki) oraz miejsce na posiłek (duża ława z krzesłami).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: duża rzeka.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Ceny pakietów 8 dniowych: ceny podane poniżej w zależności od wybranego pakietu. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych typów łodzi, ilość wypożyczonego sprzętu wędkarskiego i biwakowego, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.

Posiadamy najniższe ceny w tym regionie rzeki Pad. Presja wędkarska w tym rejonie rzeki Pad jest bardzo mała w porównaniu do odcinków rzeki poniżej.

Pakiety bez przewodnika wędkarskiego.

Pakiet MINIMUM.
W cenie pakietu: łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM (echosonda, ubezpieczenie OC łodzi).
4 osoby – 195 EUR od osoby.
3 osoby – 265 EUR od osoby.
2 osoby – 355 EUR od osoby.

Pakiet STANDARD.
W cenie pakietu: łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM (echosonda, ubezpieczenie OC łodzi), ponton z silnikiem spalinowym 5 KM (ubezpieczenie OC pontonu), namioty do spania (2 i 3 osobowe), łóżka karpiowe.
4 osoby – 270 EUR od osoby.
3 osoby – 335 EUR od osoby.
2 osoby – 415 EUR od osoby.

Pakiet FULL.
W cenie pakietu: łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM + silnik elektryczny dziobowy sterowany pilotem bądź zwykły do połowów wertykalnych lub spinningowych (na łodzi: echosonda, namiot dziobowy, ubezpieczenie OC łodzi), ponton z silnikiem spalinowym 5 KM (ubezpieczenie OC pontonu), 2 wędki do łowienia stacjonarnego na osobę (bez zestawów końcowych), 2 wędki spinningowe na grupę, 2 wędki do łowienia wertykalnego na grupę, 2 wędki feeder do łowienia ryb na żywca na grupę, beczka do przewozu żywych przynęt, namioty do spania (2 i 3 osobowe), łóżka karpiowe, krzesła rozkładane z oparciem, parasole, podbierak, siatka na ryby, podpórki na wędki.
4 osoby – 355 EUR od osoby.
3 osoby – 415 EUR od osoby.
2 osoby – 470 EUR od osoby.

Pakiety łowienia z przewodnikiem wędkarskim przez cały pobyt.

Pakiet MINIMUM GUIDE.
W cenie pakietu: przewodnik wędkarski na cały pobyt (po 8 godzin dziennie). łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM (echosonda, ubezpieczenie OC łodzi).
4 osoby – 470 EUR od osoby.
3 osoby – 540 EUR od osoby.
2 osoby – 700 EUR od osoby.

Pakiet STANDARD GUIDE.
W cenie pakietu: przewodnik wędkarski na cały pobyt (po 8 godzin dziennie), łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM (echosonda, ubezpieczenie OC łodzi), ponton z silnikiem spalinowym 5 KM (ubezpieczenie OC pontonu), namioty do spania (2 i 3 osobowe), łóżka karpiowe.
4 osoby – 500 EUR od osoby.
3 osoby – 560 EUR od osoby.
2 osoby – 755 EUR od osoby.

Pakiet FULL GUIDE.
W cenie pakietu: przewodnik wędkarski na cały pobyt (po 8 godzin dziennie), łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM + silnik elektryczny dziobowy sterowany pilotem bądź zwykły do połowów wertykalnych lub spinningowych (na łodzi: echosonda, namiot dziobowy, ubezpieczenie OC łodzi), ponton z silnikiem spalinowym 5 KM (ubezpieczenie OC pontonu), 2 wędki do łowienia stacjonarnego na osobę (bez zestawów końcowych), 2 wędki spinningowe na grupę, 2 wędki do łowienia wertykalnego na grupę, 2 wędki feeder do łowienia ryb na żywca na grupę, beczka do przewozu żywych przynęt, namioty do spania (2 i 3 osobowe), łóżka karpiowe, krzesła rozkładane z oparciem, parasole, podbierak, siatka na ryby, podpórki na wędki.
4 osoby – 560 EUR od osoby.
3 osoby – 615 EUR od osoby.
2 osoby – 815 EUR od osoby.
1 osoba – 1200 EUR.

Możliwość wynajęcia przewodnika na 1 dzień (8 godzin) lub na 1 noc (8 godzin).

Pakiet GUIDE ONE day/night: możliwość wynajęcia przewodnika na 1 dzień (8 godzin) lub na 1 noc (8 godzin). W pakiecie jest możliwość łowienia sumów w dryfie (techniką kwoka lub vertical) lub łowienie sumów technikami stacjonarnymi lub łowienie sandaczy/okoni z łodzi lub łowienie karpi technikami stacjonarnymi. Paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia.
1 dzień/noc łowienia z przewodnikiem:
1 osoba – 150 EUR.
2 osoby – 170 EUR za grupę.
3 osoby – 195 EUR za grupę.
4 osoby – 260 EUR za grupę.

Płatne dodatkowo (we wszystkich pakietach):
– obowiązkowe ubezpieczenie NNW i KL w cenie 1,8 EUR za osoba/dzień (14,4 EUR za osoba/tydzień).
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł osoba/cały pobyt.
– licencja wędkarska – 20 EUR osoba/tydzień (licencja jest ważna przez tydzień od daty zakupu i upoważnia do wędkowania na 3 wędki przy metodach stacjonarnych oraz na jedna wędkę przy metodach spinningowych oraz wertykalnych).
– paliwo do łodzi, płatne według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie: dojazd lub przelot na miejsce (oferujemy pomoc przy zakupie biletów lotniczych) oraz wyżywienie.
Na miejscu istnieje możliwość:
– do kupienia na miejscu – zanęty i przynęty naturalne.
– do kupienia na miejscu – zestawy końcowe (przypon, hak/kotwica, dodatkowe akcesoria).
– wykupienie transferów z/na lotnisko – max 4 osoby. Koszt transferów zależny od danego lotniska.
– wynajęcie dodatkowych łodzi.
– wynajęcie łodzi z mocniejszym silnikiem.
Kaucja zwrotna: 200 EUR od osoby.

Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Włoch nad rzekę Pad! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!